کد خبر: ۸۹۲۴۱۴
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۶

پیشتازی «هاوایی»، تداوم «فسیل» در دوران جشنواره

در ایام جشنواره، اکران و گیشه به حاشیه می‌رود و همه فقط درباره جشنواره حرف می‌زنند. اما در این مدت برخی فیلم‌های روی پرده به دور از جار و جنجال‌های جشنواره تماشاگر خودشان را داشتند و برخی دیگر مثل ایام غیر جشنواره مورد توجه قرار نگرفتند.
پیشتازی «هاوایی»، تداوم «فسیل» در دوران جشنواره
آفتاب‌‌نیوز :

در ۱۱ روزی که جشنواره بر پا بود و تعدادی از سینما‌ها همه یا تعدادی از سالن‌هایشان به نمایش فیلم‌های جشنواره اختصاص داشت، گیشه سینمای ایران چه حال و روزی داشت؟ در این ایام که یاران صفا بر گوشه خوان سخای جشنواره جمع بودند و میاسیر سینما و مشاهیر خوش‌سیما در برج میلاد هم‌کاسه و کاس، سینمارو‌هایی که راه‌شان به جشنواره نیفتاد، ولی بی‌سینما مهموم و مغموم بودند، در طلب غنیمت به دیدن کدام یک از فیلم‌های اکران عزیمت کردند؟ در این ایام معدود که به ۱۲ بهمن آغاز شد و به شب معهود اختتامیه در ۲۲ بهمن ختم، سینمای ایران چقدر فروخت و کدام فیلم‌ها در جدول فروش به صدر نشستند؟

در این ۱۱ روز، «هاوایی» ساخته بهمن گودرزی با بازی امین حیایی و امیر جعفری با ۲۵۰ هزار و ۹۲۷ تماشاگر در ۴۰۶ سالن و ۵ هزار و ۱۹۱ سانس به ۱۳ میلیارد و ۳۸۳ میلیون و ۸۹ هزار و ۵۰۰ تومان فروش رسید و پرفروش‌ترین فیلم در ایام جشنواره بود.

در جایگاه دوم جدول فروش در این ۱۱ روز، «هتل» ساخته مسعود اطیابی و با بازی پژمان جمشیدی بود که با ۲۵۰ هزار و ۹۲۷ تماشاگری که در ۴۰۶ سالن و ۴ هزار و ۷۴ سانس داشت، توانست به فروش ۹ میلیارد و ۷۲۲ میلیون و ۳۴۹ هزار و ۵۰۰ تومانی برسد.

بعد از این دو فیلم، در موعد ذکرشده، کمدی «ویلای ساحلی» به کارگردانی کیانوش عیاری با حضور پژمان جمشیدی و رضا عطاران در جایگاه سوم جدول فروش قرار گرفت که ۸۸ هزار و ۷۱۴ نفر در ۲۸۰ سالن و ۲ هزار و ۵۹۴ سانس به دیدنش نشستند و در گیشه به رقم ۵ میلیارد و ۹ میلیون و ۸۰۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

در جایگاه چهارم جدول فروش در ایام جشنواره، فاتح مطلق گیشه امسال، «فسیل» ساخته کریم امینی با بازی بهرام افشاری، قرار داشت که ۲۳۷ سالن و هزار و ۷۵۱ سانس، ۶۸ هزار و ۶۳۹ نفر تماشاگرش بودند و ۳ میلیارد و ۶۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار و ۵۰۰ تومان سهم آن از گیشه بود.

کمدی «ورود و خروج ممنوع» ساخته امید آقایی و با بازی محمدرضا شریفی‌نیا و اکبر عبدی در این ایام در ۲۷۸ سالن و هزار و ۹۵۳ سانس، ۴۹ هزار و ۵۳ بلیت فروخت و ۲ میلیارد و ۴۷۶ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۵۰۰ تومان درآمد داشت.

انیمیشن «مسافری از گانورا» ساخته سیداحمد علمداری در روز‌های جشنواره در ۲۵۵ سالن و هزار و ۴۲۱ سانس، ۳۶ هزار و ۸۰ تماشاگر داشت و یک میلیارد و ۳۳۴ میلیون و ۱۹۴ هزار و ۵۰۰ تومان فروش کرد.

«بچه‌زرنگ»، پرفروش‌ترین انیمیشن سینمای ایران، در این برهه با ۲۷ هزار و ۱۳۹ تماشاگری که در ۱۹۸ سالن و هزار و ۵۴ سانس برای خودش دست‌وپا کرد، یک میلیارد و ۲ میلیون و ۶۶۹ هزار و ۵۰۰ تومان در گیشه دشت کرد.

فیلم کودکانه «نارگیل» ساخته سید داود اطبایی در مدت ۱۱ روز جشنواره ۱۳ هزار و ۶۵۵ نفر در ۱۰۳ سالن و ۵۱۳ سانس تماشاگر داشت و ۶۱۶ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۵۰۰ تومان فروخت.

تریلر امنیتی «ضد» ساخته امیرعباس ربیعی و با بازی نادر سلیمانی در مقطع یادشده با ۴ هزار و ۷۵۲ تماشاگر و در ۷۸ سالن و ۳۲۱ سانس به فروش ۱۶۰ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

در همین مدت، فیلم‌های «جوجه‌تیغی»، «عامه‌پسند»، «سلفی با رستم»، «توچال»، «گیج‌گاه»، «جنگل پرتقال»، «حدود ۸ صبح»، «پالایشگاه»، «سرهنگ ثریا»، «خورشید آن ماه»، «ارثیه فامیلی»، «اخت‌الرضا» و «مصلحت» فروش بسیار اندکی بین حدودا ۱۵۰ میلیون تومان تا ۶۶۰ هزار تومان را تجربه کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین