کد خبر: ۸۹۲۵۹۸
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۱

پیانیست مطرح آلمانی در ایران

موریتس ارنست (پیانیست آلمانی) برای بار سوم به ایران می‌آید و در سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر شرکت می‌کند.
پیانیست مطرح آلمانی در ایران
آفتاب‌‌نیوز :

موریتس ارنست که در دو دوره سی‌وهفتم و سی‌وششم به صورت پیاپی در جشنواره موسیقی فجر حضور یافته بود، امسال نیز برای بار سوم به این رویداد موسیقی می‌آید؛ البته که او در این دوره به علت لغو اجرای گروه «حجاز» به علت مسائل فنی پیش آمده به جشنواره موسیقی فجر می‌آید. این هنرمند در دوره سی‌وهفتم نیز به علت ابتلای نیکلاس فن پوکه (پیانیست هلندی) به کرونا و لغو کنسرت او به ایران دعوت شد.

این هنرمند در نخستین سال حضورش در ایران طی گفت‌وگویی با ایسنا درباره پیامی که قصد داشته با اجرای خود به مردم ایران منتقل کند، گفته بود: «موسیقی، زبانی بدون کلمات است و مستقیما با شنونده‌ها صحبت می‌کند. موسیقی حاوی یک پیام عمیق انسانیت است و آن را منتقل می‌کند که البته تنها آهنگسازان محدودی همانند باخ توانسته‌اند این کار را به انجام برسانند.»

او همچنین درباره میزان آشنایی خود با موسیقی ایرانی توضیح داده بود: «موسیقی ایرانی چیزی است که در چند سال اخیر درصدد درک آن هستم. موسیقی ایرانی چیزی است که عمیقا آن را فریبنده، الهام بخش و بیانگر یک میراث عظیم فرهنگی یافتم.»

موریتس ارنست در سال ۱۹۸۶ در آلمان متولد شد و از چهار سالگی نواختن پیانو را آغاز کرد. او ادامه تحصیل پیانو را در مدرسه موسیقی دیتمولر ادامه داد و در آن موسسه، موسیقی‌شناسی نیز خواند. ارنست، جوایز متعددی در مسابقات معتبر بین المللی کسب کرده است. در سال ۲۰۰۳، برای تکمیل آموزه‌هایش نزد فویچت واگنر رفت.

مورتس ارنست در سال‌های گذشته در بسیاری از سالن‌های بزرگ و معتبر اروپا و آمریکا به اجرای برنامه پرداخته است. او همچنین سابقه همکاری با ارکستر نیلپر را در کارنامه دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین