کد خبر: ۹۱۰۳۳۳
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۰

ورزش برای دانش آموزان و دانشجویان چه فوایدی دارد؟

یک فیزیولوژیست ورزشی با اشاره به برخی از مزیت‌های ورزش دانش آموزی و دانشجویی در جهت سلامت این قشر، گفت: ورزش در روحیه آن ها تاثیر مثبت می‌گذارد و این مسئله باعث عملکرد بهتر و افزایش یادگیری دانش آموزان و دانشجویان می شود.
ورزش برای دانش آموزان و دانشجویان چه فوایدی دارد؟
آفتاب‌‌نیوز :

علی شعبانی فرد یک فیزیولوژیست ورزشی اظهارکرد: تلاش برای بالا بردن سطح سلامت دانش آموزان و دانشجویان کمک به تحقق هدف های نظام آموزشی کشور از طریق ورزش به عنوان یک فرایند آموزشی ضروری است.

او با بیان این که ورزش به عنوان نیاز اساسی برای زندگی سالم شناخته می شود، گفت: همچنین فعالیت بدنی، قرار گرفتن در موقعیت های ورزشی و دقت و تفکر در ایفای مطلوب نقش ورزشی و مهارت ها و توانایی هایی که دانش آموز و دانشجو در ورزش کسب می کند، او را در انجام بهتر فعالیت ها کمک می کند.

این فیزیولوژیست ورزشی با بیان یان که ورزش علاوه بر تقویت توان جسمانی فرد بر فعل و انفعالات روحی و روانی او تاثیرات بسزایی می گذارد، عنوان کرد: ورزش و ایجاد تحرکی نشاط آور در میان دانش آموزان و دانشجویان که آینده کشور در دستان آن ها است، می تواند جامعه ای با نشاط به دور از مشکلات روحی و روانی بسازد.

شعبای‌فرد با اشاره به برخی از مزیت های ورزش دانش آموزی و دانشجویی در جهت سلامت این قشر، خاطرنشان کرد: اولین مزیت ورزش در یادگیری و سلامت دانش آموزان و دانشجویان این است که در روحیه آن ها تاثیر مثبت می گذارد و روحیه آن ها را تقویت می کند که این مسئله باعث عملکرد بهتر و افزایش یادگیری دانش آموزان و دانشجویان می شود.

او ادامه داد: یکی دیگر از مزیت های ورزش در یادگیری و سلامت دانش آموزان و دانشجویان این است که باعث کاهش استرس می شود و می تواند کمک کند تا آمادگی بهتری برای امتحانات و دیگر امور جاری زندگی داشته باشند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین