اخبار روز ایران و جهان | آفتاب نیوز

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی

آمار رسمی نتایج انتخابات مجلس در سراسر کشور به تفکیک استان و گرایش سیاسی+ جدول

آمار رسمی نتایج انتخابات مجلس در سراسر کشور به تفکیک استان و گرایش سیاسی+ جدول
نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ترکیبی تقریبا متعادل از ورود منتخبین را به بهارستان نشان می‌دهد.
آمار رسمی و نهایی انتخابات مجلس خبرگان

نتایج انتخابات مجلس‌خبرگان در سراسر‌کشور به تفکیک استان و گرایش‌سیاسی+جدول

نتایج انتخابات مجلس‌خبرگان در سراسر‌کشور به تفکیک استان و گرایش‌سیاسی+جدول
انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند با حضور گسترده ایرانیان در 31 حوزه انتخابیه در سراسر کشور برگزار شد و طبق اعلام ستاد انتخابات کشور نمایندگان مجلس فقها برای هشت سال آینده مشخص شدند.
نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در تهران

نه‌بزرگ مردم به دلواپسان؛ «لیست‌امید» پیروز قاطع انتخابات‌مجلس در تهران‌+اسامی

نه‌بزرگ مردم به دلواپسان؛ «لیست‌امید» پیروز قاطع انتخابات‌مجلس در تهران‌+اسامی
نتیجه نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس اعلام شد. هر 30 نفر منتخب از لیست امید اصلاح‌طلبان و حامیان دولت هستند.

واکنش یک اصلاح‌طلب به نتایج انتخابات: در شادمانی هم خویشتن‌داریم

واکنش یک اصلاح‌طلب به نتایج انتخابات: در شادمانی هم خویشتن‌داریم
علی شکوری‌راد با اشاره به نتایج اعلام شده از انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان تاکنون، گفت: خوشبختانه بر اثر نتایجی که تاکنون اعلام شده، دستاورد ما فراتر از انتظاراتمان بوده است. حتی اگر نتایج این‌قدر مثبت هم نبود، ما غرور ناشی از فعالیت عقلانی و منطقی را با خود حمل می‌کردیم. وقتی عرصه بر ما تنگ شده بود، برای حفظ نهاد انتخابات عزم خود را جزم کردیم. ما حتی در ابراز شادمانی هم خویشتن‌داری خواهیم کرد.
انتقاد از عملکرد یک‌طرفه صداوسیما در انعکاس اخبار انتخاباتی به‌نفع یک جناح خاص

حمایت چهره‌های‌محبوب از لیست «امید» اصلاح‌طلبان و اعتدال+اسامی

تبلیغات اصلاح‌طلبان و حامیان دولت برای انتخابات مجلس تحت عنوان «لیست امید» انجام می‌شود و لیست گام دوم و ائتلاف ۹۲ با عنوان لیست امید به مردم معرفی می‌شود.
در حاشیه اتهام‌زنی تندروها به اصلاح‌طلبان و حامیان دولت

وقتی دلواپسان در دام «بی‌بی‌سی» می‌افتند/واکنش‌ها به اقدام غیراخلافی تندروها

پرسشی که مطرح می‌شود این است که واقعا این افراد عملکرد شورای‌نگهبان را قبول ندارند یا اینکه تنها برای کسب یک رای بیشتر و پیروزی در انتخابات اقدام به تخریب رقیب خود می‌کنند؟ ‌که در هر دو صورت نیز کاری خلاف‌قانون و اخلاق انجام می‌دهند. در واقع می‌توان گفت که این جریان ناخواسته در دام شبکه بی بی سی افتاده است.
هدف تندروها از اتهام‌زنی، فرار از شكست است/دروغ و تهمت در برخی چهره‌های سياسی نهادينه شده

زیباکلام خطاب‌‌به‌‌دلواپسان؛ آن 8‌‌سال مقابل فسادها سکوت کرده‌بودید، حالا چرا داد می‌زنید؟

به بهانه فتنه تا آنجا كه مي‌توانند خواستار رد‌صلاحيت بودند/ مگر اين افرادي كه مورد تاييد نهايي شما قرار گرفته‌اند 100 درصد از روي يقين اعضاي شوراي نگهبان نبودند؟ پس چگونه مي‌توانن عوامل دشمن باشند؟/آقايان توكلي، نادران، كاتوزيان و بذرپاش بطور مداوم اين قراردادها را مشكوك مي‌دانند ولي هيچكدام دو سطر از آن را نخواندند/فقط هم اتهام مي‌زنند ولي نمي‌گويند كه در اين قراردادها چه اتفاقي افتاده است. نمي‌گويند دولت چه كرده است؟
اصولگرایان در این ۱۲ سال چه کار می‌کردند که الان به فکر معیشت مردم افتاده‌اند؟

بازی‌‌انتخاباتی دلواپسان؛ از شایعه‌تعطیلی مدارس تا جلسات‌سری برای آوردن ۱ میلیون‌نفر به‌تهران

قائم‌مقام حزب اعتمادملی گفت: تندروها در جلسات سری تصمیم گرفتند جمعیتی بالغ بر ۱ میلیون نفر را از روستا‌ها به تهران بیاروند و بودجه‌ای هم برای آن در نظر گرفتند تا آنها در تهران رای بدهند و آرای خود را بالا ببرند، لذا برای این مسئله باید وزارت کشور فکری کند چراکه برخی نهاد‌ها از پول بیت المال هزینه می‌کنند تا مردم را برای رای دادن به تهران بیاورند.
انگ لیست‌انگلیسی به رقیب، همانند زمان مبارزات امام، ریشه در عوامل نفوذی داخلی دارد

هاشمی خطاب به تندروها؛ مهلت توبه تا قبل از مرگ است/از مردم عذرخواهی کنید

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام توبه را فرصتی برای برگشت انسان‌ها از گناهان دانست و با تأکید بر این نکته که مهلت قبول توبه تا قبل از مرگ است، گفت: خوب است جناح‌ها و رسانه‌هایی که به مردم تهمت زدند که از انگلیسی‌ها خط می‌گیرند، تا قبل از انتخابات و تبلور استقلال سیاسی و انتخاباتی مردم، توبه و از مردم عذرخواهی کنند.
آیا عاملان تورم 40‌درصدی و ارز 4‌هزارتومانی می‌توانند به فکر معیشت‌مردم‌ باشند؟

پاسخی به حمله انتخاباتی یاران احمدی‌نژاد به دولت‌روحانی و اصلاح‌طلبان

همواره رقبا بخصوص در زمان انتخابات سعی در بزرگنمایی قضایا دارند اما چه کسی است که نداند دولت‌یازدهم تورم چهل درصدی را به زیر ده درصد کاهش داد؟ چه کسی است که نداند این دولت تلاطم نرخ ارز را به ثبات رسانده است چه کسی است که نداند آرامش بنگاه‌های اقتصادی و سرمایه‌ای که در طول سال‌های دولت دهم در آشفتگی به سر می‌برد، مدیون دولت یازدهم است‌؟
تعبیر لیست انگلیسی توهین‌به‌مردم است/از ردّصلاحیت 500 نفر متاسفم

هاشمی: دارند القاء می‌کنند که انگلیسی‌ها در ایران نفوذ دارند و نامزد معرفی می‌کنند

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، پیش از ظهر امروز در دیدار نامزدهای اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا که در لیست امید متبلور شده، به همراه مسؤولان ستادهای انتخاباتی آنان در شهرهای تهران، ری و شمیرانات، ائتلاف سیاسی را یکی از شیوه‌های مرسوم در همه دنیا خواند و گفت: در جامعه ما که احزاب به آن شکل نهادینه نشده‌اند تا در انتخابات با لیست ظاهر شوند، اتحاد صاحبان مختلف سیاسی، که اعتدال وجه مشترک آنان است، می‌تواند مردم را برای انتخاب نامزدهای اصلح در روز انتخابات راهنمایی نماید.
نباید در جریان برگزاری انتخابات به دیگران تهمت‌زده و به آنان آسیب وارد کرد

هشدار وزیر‌اطلاعات: برای پیروزی در انتخابات دیگران را انگلیسی خطاب نکنید

نامزد پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه افراد نباید برای تصدی مسئولیت‌های دنیوی دیگران را تخریب کنند، از نامزدهای انتخابات خواست برای پیروزی در این عرصه دیگران را انگلیسی خطاب نکنند.
استفاده جناحی از صداوسیما؛ علت اثرگذاری رسانه‌های بیگانه بر افکارعمومی ایران

از منازل افراطیون در لندن تا ماجرای رسوایی نیک‌براون؛ انگلیسی‌ها، چه‌کسانی هستند؟

مردم نمی‌دانند دفاتر و منازل و محل درمان برخی از سران مشهور افراطیون در لندن است؟/چرا این افراد که خود مرتب به انگلیس و سایر کشورهای غربی رفت و آمد دارند، یاران امام و پیشکسوتان جهاد و شهادت را که حتی پس از خوردن دو گلوله در ترور، در بیمارستانی دولتی بستری شدند و از ابتدای انقلاب به آمریکا و انگلیس پا نگذاشتند را متهم می‌کنند؟
وحشت تندروها از دو رای اول انتخابات‌ خبرگان در تهران؛

چرا می‌خواهند ميان هاشمی و روحانی اختلاف ايجاد كنند؟/نگرانی تندروها از چیست؟

چرا می‌خواهند ميان هاشمی و روحانی اختلاف ايجاد كنند؟/نگرانی تندروها از چیست؟
كمتر از پنج روز تا انتخاباتي مانده است كه اهميتش اين بار باعث شده تا از در سايه‌بودن بيرون بيايد و بحث‌ها در مورد آن شدت بگيرد.
بررسی انتخابات مجلس و حواشی آن در گفت‌وگوی خرم با «آفتاب»؛

چه‌کسانی از حضور مردم در انتخابات می‌ترسند؟/کدام نامزد 400 میلیاردتومان هزینه کرد؟

چه‌کسانی از حضور مردم در انتخابات می‌ترسند؟/کدام نامزد 400 میلیاردتومان هزینه کرد؟
عملا هرچه بر رای خاکستری اضافه شود ضریب برد اصلاح‌طلبان را بوجود خواهد آورد. در واقع اصولگرایان را باید بازنده رای‌های خاکستری دانست. به همین‌خاطر از سوی اصولگرایان شاهد هستیم که هیچگونه تبلیغات بیشتری برای حضور بیشتر از سوی آنان صورت نمی‌گیرد، بلکه تبلیغات آنها تنها برای کسب رای خود است.

نگرانی‌هایی که باعث نامزدی یک پزشک در انتخابات مجلس شد

نگرانی‌هایی که باعث نامزدی یک پزشک در انتخابات مجلس شد
دکتر علی نوبخت نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی و عضو ائتلاف اصلاح‌طلبان در تهران درباره دلایل نامزدی خود گفت: خدمتگزاری در كسوت پزشكی و استاد دانشگاهي را برای تلاش در جهت حل مشکلاتی که زندگی مردم را تهديد می‌كند، رها کرده‌ام. وی معتقد است که آسيب‌های اجتماعی زندگی تک‌تک‌ شهروندان ایرانی را تهديد می‌كند و رای رسيدن به توسعه پايدار در همه حوزه‌ها بايد به توسعه ‌همه‌جانبه برسيم‌ كه مهمترين فاكتور توسعه، سلامت روحی و جسمی شهروندان‌ است.
حضور گسترده مردم در همایش ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان و حامیان دولت

دومین همایش انتخاباتی اصلاح‌طلبان با حضور عارف، نوبخت، زیباکلام و ...+فیلم و تصاویر

دومین همایش انتخاباتی اصلاح‌طلبان با حضور عارف، نوبخت، زیباکلام و ...+فیلم و تصاویر
همایش ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان ا با عنوان "اصلاح‌طلبان و حامیان دولت" برگزار شد.این همایش با حضور اعضای ستاد ائتلاف فراگیر کاندیداها و اعضای شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان برگزار شده است.
افتخار می‌کنیم در دولت اصلاحات مدیر ارشدی به اتهام اختلاس محاکمه نشد

عارف: ما حذف‌شدنی نیستیم/ این آرزوی افراد متوهم است/دلسوز‌تر از اصلاح‌طلبان برای کشور نمی‌شناسیم

عارف: ما حذف‌شدنی نیستیم/ این آرزوی افراد متوهم است/دلسوز‌تر از اصلاح‌طلبان برای کشور نمی‌شناسیم
رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با تاکید براینکه جریان اصلاحات حذف شدنی نیست، گفت: افتخار ما این است که در دوران اصلاحات حتی یک مدیر ارشد کشور به اتهام فساد مالی محاکمه نشد.
نامزد اصلاح طلبان تهران:

از بگم‌بگم‌ها خسته‌ شده‌ایم/ آنها ما را خس و خاشاک خواندند اما کنار نرفتیم/ ما نسلی هستیم که ممنوع‌التصویر را در ذهنمان زنده نگه داشتیم

از بگم‌بگم‌ها خسته‌ شده‌ایم/ آنها ما را خس و خاشاک خواندند اما کنار نرفتیم/ ما نسلی هستیم که ممنوع‌التصویر را در ذهنمان زنده نگه داشتیم
نامزد اصلاح طلبان تهران گفت: هر بار پای صندوق رفته‌ایم و این مردان را یاری کرده‌ایم، دوران خوشی داشتیم و هر بار قهر کردیم، چه دوران‌های سختی را دیده‌ایم.
آب و هوا
  • ۱°
  • ۱۲°
نیازمندیها
تامين كننده راه كارها و راه حل هاي نوين امنيت شبكه و اطلاعات