کد خبر: ۲۳۴۶۲۰
تعداد نظرات: ۱۵ نظر
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۶
روش‌های افراطیون برای تضعیف دولت تدبیر و امید
با آنکه ریش‌پرفسوری محبوب دولت تدبیر و امید به گونه‌های مختلف مورد تخریب مخالفانش قرار می‌گیرد، اما همگان ‌به‌خوبی می‌دانند که این نوع رفتارها در تضعیف وی ره به جایی نخواهد برد.
آفتاب‌‌نیوز :
در حالی که رهبری بارها بر پرهیز از رفتارهای تفرقه‌افکنانه و تضعیف دولت تاکید کرده است اما گویا عده‌ای که اتفاقاً بیشتر از همه مدعی پیروی از خط رهبری  و امام(ره) هستند، ضمن بی‌توجهی به سخنان رهبری، مدام بر طبل تفرقه و تخریب می‌کوبند و همچنان به رفتارهای تخریب‌گرایانه در جهت تضعیف دولت تدبیر وامید ادامه می‌دهند. صریح‌ترین و شفافت‌ترین دفاع مقام معظم رهبری از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان ۱۲ آبان ۱۳۹۲، در دیدار جمعی از دانشجویان و دانش‌آموزان بود که در آن دیدار، ضمن حمایت از مجموعه مسؤلان و مذاکره‌کنندگان با پنج به علاوه یک، تأکید کردند: «اینها فرزندان انقلاب و مأموران جمهوری اسلامی هستند که با تلاش فراوان در حال انجام‌دادن مأموریت سخت خود می‌باشند و هیچ کس نباید آنها را تضعیف کند، مورد توهین قرار دهد  یا سازشکار بداند». 
 
به گزارش آفتاب به نقل از خرداد، برخی نیروهای سیاسی مخالف دولت به بهانه‌های مختلف برای دولت چالش ایجاد می‌کنند. در این میان عمده‌ترین مخالفت‌های این افراد به عرصه‌هایی مربوط می‌شود که جزء نقاط قوت دولت است؛ یعنی عرصه‌ دیپلماسی و مذاکرات هسته‌ای و در رأس آن محمدجواد ظریف. در عین حال با آنکه ریش‌پرفسوری محبوب دولت تدبیر و امید به گونه‌های مختلف مورد تخریب مخالفانش قرار می‌گیرد، اما همگان ‌به‌خوبی می‌دانند که این نوع رفتارها در تضعیف وی ره به جایی نخواهد برد. 
 
در حالی که رهبری، شورای عالی امنيت و سران نظام، مذاكرات هسته‌ای را موفقيت‌آميز می‌دانند، این گروه‌ها که هنوز می‌پندارند کشور در ایام فعالیت‌های انتخاباتی است، می‌کوشند با تحریف اخبار و ترویج شایعه‌های بی‌مبنا عملکرد دولت را ضعیف نشان دهند و افکار عمومی را نسبت به دولت بدبین کنند. رفتار و روش‌های این گروه‌ها در انتقاد از دولت نیز در نوع خود جالب است.
 
وقتی روحانی در نیویورک سعی می‌کرد با دیپلماسی فعال و هوشمند باب گفت‌وگوهای سازنده با غرب را باز کند و اعتماد از دست‌رفته جامعه بین‌الملل به ایران را بازگرداند، شاید انتظار نداشت که در فرودگاه مهرآباد مخالفانش با پرتاب کفش از او استقبال  کنند. اما مخالفان دولت این کار را کردند تا نشان دهند که دولت با مخالفانی سرسخت طرف است؛ مخالفانی که خیلی هم علاقه‌مند به گفت‌وگو و ایجاد ثبات و آرامش در کشور نیستند. این پایان رفتارهای عجیب مخالفان دولت نبود، چه‌آنکه بارها به بهانه‌‌های مختلف و از هر فرصتی که به‌دست می‌آوردند در نقد غرض‌ورزانه و تضعیف دولت کوتاهی نکرده و نمی‌کنند. از کشاندن اعضای کابینه به کمیسیون‌ها و صحن علنی مجلس شورای اسلامی و طرح سؤال‌های عجیب و غریب و نشان‌دادن کارت زرد به وزرا گرفته تا سخنرانی‌های آتشین در محافل گوناگون در نقد عملکرد دولت، اعتراض به انگلیسی صحبت کردن ظریف و توزیع بیانه و تراکت در خیابان‌ها و تجمع‌ها علیه تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای. این‌ رفتارها همه نشان از این دارد که گروهی از مخالفان دولت بنای بر نقد سازنده و دلسوزانه ندارند؛ بلکه هدف‌شان چیز دیگری است؛ ایجاد چالش برای دولت تدبیر و امید و سنگ‌اندازی در مسیر تحقق وعده‌های که به مردم داده بود.
 
اخیراً نیز تراکت‌های مصوری که موضوع توزیع سبد کالا و توافق ژنو را دستمایه اعتراض علیه دولت قرارداده در حاشیه نماز جمعه تهران توزیع شد. روزنامه ایران دراین‌باره نوشته است: «در یکی از تراکت‌ها با  کنایه به محمد جواد ظریف، او در حال آتش زدن اورانیوم‌های غنی‌شده در مقابل بازپس‌گیری اموال بلوکه شده ایران تصویر شده است. در تصویری دیگر توزیع سبد کالا دستمایه مطالب اهانت‌آمیز قرار گرفته و از آن به عنوان ریختن آبروی مؤمنان یاد شده بود.»
 
پیشتر نیز در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در تهران بیانیه‌هایی در نقد توافقنامه ژنو توزیع شده بود. در آن بیانیه نیز به بیان اخبار تحریف‌شده‌ای در مورد مذاکرات هسته‌ای و توافقنامه ژنو پرداخته شده بود.
 
حال پرسشی که مطرح می‌شود این است که چه کسی میاندار و صحنه‌گردان این رفتارها و تخریب‌هاست. از ابتدای کار کابینه تا کنون عملکرد دولت به مذاق برخی از مخالفان داخلی خوش نیامده است. عمده‌ترین این مخالفان طیف موسوم به جبهه پایداری است که هم در مجلس و هم در تریبون‌های دیگری که در اختیار دارد از هر فرصتی برای تضعیف دولت استفاده می‌کند.
 
نوع مخالفت‌های این افراد در بسیاری از مسائل، این موضوع را به ذهن متبادر می‌کند که این رفتارها در ادامه انتخابات 24 خرداد و ایام فعالیت‌های انتخاباتی است. شاید جبهه پایداری گمان می‌کند از مخالفت با دولت روحانی می‌تواند نزد مردم و عرصه سیاسی کشور پایگاه و جایگاهی برای خود کسب کند، اما گویا فراموش کرده است که مردم عملکرد گذشته آن‌ها را به یاد دارند. 
 
هر ناظر منصف و بی‌طرفی که عملکرد دولت یازدهم را شاهده بوده، می‌تواند اذعان کند که عملکرد دولت در این مدت –نه اینکه بدون نقص بوده- اما به‌گونه‌ای بوده که توانسته است در چارچوب اهداف کلی نظام و منافع ملی و همسو با خواست مردم، وضعیت مطلوبتری حداقل نسبت به هشت سال اخیر، در کشور به‌وجود آورد.
 
گرچه دولت سعی می‌کند به‌دور از حاشیه به دنبال تحقق وعده‌ها و برنامه‌های خود باشد، اما این مخالفت‌ها و تخریب‌ها تمامی ندارد و برخی بدون اینکه چه اتفاقات مثبتی در کشور در حال رخ دادن است و جامعه به چه سمتی حرکت می‌کند و نظر مردم چیست، می‌خواهند به هر بهانه‌ای به دولت تدبیر و امید ضربه بزنند و برای جامعه تنش ایجاد کنند زیرا اساساً حیات این افراد در ایجاد تنش و چالش است. به قول شیخ اصولگرایان معتدل «یکی از بدبختی های کشور ما این است که گرفتار تندروها و بی‌ترمزها هستیم چه چپ باشد چه راست، در حالی که تندروی و نامتعادل حرکت کردن به کشور و انقلاب ضربه می‌زند.»
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۸
0
0
براتون متاسفم با ای روش نمیشه کشور رو اداره کرد فقط اسم تدبیر و امید کافی نیست با عملکردتون تضاد داره
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۸
0
0
هیچ کفشی در کار نبود ، با این موضوعات ساختگی فقط خودتون رو سرگرم می کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۸
0
0
كساني كه در اين 8 سال دم نزدند و الان شدن منجي .خب بايستي به حال اين مملكت گريست
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۸
0
0
سلام
یادم نمیرود که از همین تضعیف ها وقتی در زمان دولت قبلی می شد آن چنان ذوق زده تیترش می کردید که ... خودتان باید از معیارهای دوگانه خجالت بکشید که به جای حق ریزه خوار افرادید .
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۸
0
0
سلام تو رو خدا یه مطلبی گزارشی برای روشنگری افکار عمومی تهیه کنید در مقابل گزارشی که صداوسیما امشب در 20و۳۰ علیه عملکرد فرهنگی دولت به دروغ تهیه کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۹
0
0
خدا نگهدار کسانی که به فکر کشور و اسلام هستند نه منافع شخصی خود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۹
0
0
قابل توجه جنوب ایران
یا مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۹
0
0
خداییش بینی و بین الله کلی ازتون متشکرم که من را این اول صبح اینقدر خنداندید!

یعنی به تمام معنا به چرت و پرت گفتن افتادید!
مانگار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۹
0
0
متاسفانه صداوسیما دراین مورد مقصر است که اذهان مردم را مشوش می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۰
0
0
ما پشت سر دولت تدبيرواميد هستيم. زنده باد روحاني ودولتمردانش
فرخ
|
Spain
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۴
0
0
عزیزان ما در دولت صبر پیشه کنند.انشالله در انتخابات بعدی مجلس،ایرانیانی مثل من که در رای گیری ریاست جمهوری شرکت نداشتند،در رای گیری مجلس حتمأ شرکت خواهند داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۴
0
0
اين گروه پايداري مثل مافيا همه جا نفوذ دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۵
0
0
دیدین کاری نتونستین کنین با اون وعده های رای جمع کن حالا دنبال توجیه هستید و ناتوانی خودتون رو گردن بقیه می اندازین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۶
0
0
مگر اینکه خودتون تعریف کنید و گر نه مردم احمق نیستن شایدم شما فکر میکنید هستن
تدبیر تون این بود پدر مردم و مملکت را در اوردید
احمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۱
0
0
آقاجان چرا منطقي ! فكرنمي كنيد
والا اگه من هم يك چنين منافع چندهزار ميلياردي باد آورده ازدست داده بودم بجاي
كفش. سنگ ! پرتاب ميكردم .
آقا جان قضيه شوخي كه نيست !
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین