کد خبر: ۲۳۸۹۸۸
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۹
امامان جمعه در خطبه های این آیین سیاسی عبادی، با اشاره به اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها، انصراف بی نیازان از دریافت یارانه را موجب تقویت اقتصاد و پیشبرد طرح های اجتماعی دانستند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: خطیبان جمعه به مردم توصیه کردند اگر واقعا به مبلغ یارانه نیاز ندارند، از دریافت آن انصراف دهند.

خلاصه خطبه های نمازجمعه:

تهران - خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: آنها که واقعا نیاز به یارانه ندارند، دریافت نکنند تا این منابع صرف امور مهم کشور از جمله بهداشت و تولید شود.

آیت الله محمد امامی کاشانی با اشاره به اجرای فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در کشور، گفت: بیت المال برای کسانی است که تامین زندگی شان با مشکل مواجه است و بقیه باید صرف امور مهم و مصالح کشور همچون بهداشت، تولید اشتغال و کارهای مهم دیگر شود. 

وی با اشاره به بیانات علامه طباطبایی در باره تعاون، اظهار داشت: ایشان جمله تعاونو علی البر و التقوی را اساس سنت الهی بیان می کند زیرا با تعاون و کمک اجتماعی است که جامعه می تواند درست پیش برود. 

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه اسلام همواره جامعه را مقدم می دارد، گفت: باید در تمام امور مهم کشور دولت وارد شود و سرمایه گذاری کند، بنابراین اینکه گفته می شود آنها که نیاز ندارند نه واقعا آنها که می توانند زندگیشان را اداره کنند وگرنه هرچه آدم بخواهد می تواند هزینه پیدا کند. 

آیت الله کاشانی یادآور شد: آنهایی که واقعا برای تامین نیاز با مشکل مواجه هستند و کمبود دارند، بگیرند و آن را برای امور مهم هزینه کنند. 

مشهد- امام جمعه مشهد گفت:خانواده های انقلابی برخوردار از گرفتن یارانه نقدی خودداری کنند تا این پول صرف رفاه و ارتقای سلامت جامعه شود.

آیت الله سید احمد علم الهدی افزود:یارانه مثل غنائم جنگی زمان امیر المومنین علی (ع) که به همه از جمله طلحه و زبیر پولدار و غنی هم می دادند و یا حق عمومی نیست بلکه پول انرژی است.

انرژی در کشور ما باید به قیمت اصلی ارایه شود زیرا عرضه ارزان انرژی موجب بی عدالتی و قاچاق انرژی و سوخت می شود اما به کسانی که نمی توانند انرژی را با قیمت اصلی تامین نمایند یارانه نقدی پرداخت می شود تا بتوانند انرژی مورد نیاز خود را تامین کنند.

قم -آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری امام جمعه موقت قم با اشاره به ابلاغ سیاستهای کلی سلامت توسط رهبر معظم انقلاب، اظهار امیدواری کرد: دولت به وعده های خود در خصوص هزینه کرد درآمدهای حاصل از هدفمندسازی یارانه ها در بخش بهداشت و سلامت عمل کند تا همه مردم از برکات آن بهره مند شوند.

شیراز- آیت الله اسدالله ایمانی امام جمعه شیراز گفت: افراد دارای شرایط متوسط و متمکن با انصراف از یارانه، امکانات را برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر در اختیار مسوولان قرار دهند. 

وی عنوان کرد: امکانات دولت محدود است و اگر بخواهد همه امکانات خود را به شکل یارانه پرداخت کند در بخش کارهای زیربنایی در کشور دچار مشکل خواهیم شد. انصراف از یارانه مساله دینی و اخلاقی است اما افرادی که توانایی زندگی معمولی دارندبا انصراف از دریافت یارانه دولت را یاری دهند.

اردبیل - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: موفقیت اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در گرو عزم ملی از سوی مردم و مدیریت جهادی مسوولان است.

حجت الاسلام سیدحسن عاملی افزود: مردم ما اگر کمی از رفاه خود بزنند و مسولان نیز اقتصاد مقاومتی را بخوبی مدیریت کنند بسیاری از مشکلات رفع می شود.

گرگان - نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: کسانی که به دریافت یارانه نقدی نیاز ندارند از ثبت نام در مرحله دوم انصراف دهند.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی افزود: در دولت گذشته قانون هدفمندسازی یارانه ها به درستی اجرا نشد زیرا قرار بود درآمد حاصل از افزایش قیمت حاملهای انرژی که به تصویب مجلس رسیده بود صرف کمک به مردم، کمک به تولید و بخش سلامت شود.

وی گفت: متأسفانه در گذشته آنچه مجلس تصویب کرد اجرایی نشد زیرا باید بخشی از درآمدها صرف نیازمندان واقعی می شد که عقل پسند و شرع پسند بود و بخشی باید صرف تولید می شد تا سبب توسعه و اقتصاد کشور شود اما امروز متاسفانه تولید در کشور ما ایستا شده است.

سمنان - امام جمعه موقت سمنان انصراف از دریافت یارانه نقدی را کمک به نظام و انقلاب دانست و گفت: این امر کمک به دولت و نیز اطاعت از فرمایش های رهبری است.

حجت الاسلام سیدجلال احمد پناهی با اشاره به آغاز مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها و تاثیر کمک به دولت در تقویت پایه های اقتصاد و انقلاب افزود: رقم یارانه ای که به صورت نقدی به مردم پرداخت می شود دوبرابر بودجه عمرانی یک سال کشور است.

بجنورد - امام جمعه بجنورد گفت: کسانی که بدون دریافت یارانه مشکلی در زندگی آن ها ایجاد نمی شود، با انصراف از ثبت نام در این مرحله دولت را در ارائه خدمات هرچه بهتر یاری دهند.

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی ، خطاب به انصراف دهندگان از دریافت یارانه، اظهار کرد: شما با این فداکاری نقش بسزایی در توسعه و تامین سلامت جامعه خواهید داشت.

خرم آباد - نماینده ولی فقیه درلرستان و امام جمعه خرم آباد گفت : تداوم پرداخت یارانه به همه اقشار امری غیر منطقی است.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد میر عمادی با اشاره به اجرایی شدن مرحله دوم هدفمند سازی یارانه ها افزود : این اقدام به منظور خدمت رسانی به اقشار آسیب پذیر جامعه انجام شده وباید مسیری منطقی را طی کند که دولت در این راستا نیازمند همکاری مردم است .

رشت - نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با تاکید بر ضرورت هم افزایی مردم با دولت در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها گفت: افراد بی نیاز برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام نکنند.

آیت الله زین العابدین قربانی افزود: انصراف افرادی که مبلغ یارانه نقدی در زندگی آن ها تاثیری ندارد زمینه توسعه بهداشت، ارتقای سلامت و بهبود امکانات و توسعه فرهنگ را برای دولت فراهم می کند.

قزوین - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: افرادی که به دریافت یارانه نقدی نیازی ندارند، انصراف دهند. 

به گزارش ایرنا؛ آیت الله هادی باریک بین افزود: انصراف این افراد باعث تقویت بودجه عمومی کشور می شود تا دولت بتواند خدمات رسانی گسترده ای انجام دهد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین