کد خبر: ۳۵۳۷۶۵
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۸
فقط یک خبر کافی بود که بار دیگر بابک زنجانی به تیتر یک رسانه های بین المللی تبدیل شود؛ این بار اما نه به خاطر شگردهای پولدار شدنش و نه برای شرکت های بین المللی اش؛ حتی برای دعواهای شخصی او با وزارت نفت هم نبود که تیتر یک شد! این بار خبر صدور حکم اعدام برای او بود که زنجانی را به تیتر یک رسانه های بین المللی تبدیل کرد.
آفتاب‌‌نیوز : فقط یک خبر کافی بود که بار دیگر بابک زنجانی به تیتر یک رسانه های بین المللی تبدیل شود؛ این بار اما نه به خاطر شگردهای پولدار شدنش و نه برای شرکت های بین المللی اش؛ حتی برای دعواهای شخصی او با وزارت نفت هم نبود که تیتر یک شد! این بار خبر صدور حکم اعدام برای او بود که زنجانی را به تیتر یک رسانه های بین المللی تبدیل کرد.

به گزارش تابناک، امروز به محض اینکه سخنگوی قوه قضائیه از صدور حکم اعدام برای بابک زنجانی سخن گفت، بلافاصله این خبر جای خود را در صدر اخبار رسانه های بین المللی باز کرد. سایت بی بی سی انگلیسی ضمن پوشش خبر صدور حکم اعدام بابک زنجانی نوشت که او فردی است که به خاطر دور زدن تحریم ها و فروش نفت ایران در زمان تحریم ها در لیست سیاه آمریکا و اتحادیه اروپا قرار داشته است. این سایت افزوده است که زنجانی با شرکت هایی که در امارات متحده عربی ، مالزی و ترکیه داشت، از سال 2010 از جانب دولت ایران میلیون ها بشگه نفت را در بازارهای بین المللی به فروش رساند. بی بی سی همچنین با انتشار عکسی از محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران در متن این خبر اضافه کرد که بابک زنجانی در دوران دولت احمدی نژاد یکی از قدرتمندترین واسطه هایی بود که نفت ایران را به فروش می رساند.

سی بی اس نیوز آمریکا نیز، ضمن پیوند دادن زنجانی به رئیس جهور سابق احمدی نژاد، نوشته است که بابک زنجای بر اساس گزارش ها در خرید تجهیزات حساس برای برنامه هسته ای ایران، به دولت ایران در این زمینه کمک های زیادی کرده است. این رسانه همچنین اشاره ای به مه آفرید خسروی کرده و نوشته که ایران در سال 2014 یک میلیارد دیگر را به جرم فساد اقتصادی اعدام کرده است.

سایت خبری بلومبرگ هم اگر چه بابک زنجانی را دولت احمدی نژاد منتسب کرده است، اما از رسانه های دیگر فراتر رفته و نوشته است که بابک زنجانی در زمان دولت احمدی نژاد مشاور غیر رسمی وزارت نفت دولت وی بوده است و همچنین اشاره کرد که پس از روی کار آمدن دولت روحانی بوده که بابک زنجانی دستگیر شده و بدین وسیله رابطه معنا داری بین به قدرت رسیدن حسن روحانی و بابک زنجانی برقرار کرده است و نوشته است که محکومیت زنجانی نشانه تنش های قدرت بین بقایای دولت احمدی نژاد و روحانی است. این سایت در پایان نوشته است که چون دولت ایران می خواهد به ایرانیان و همچنین خارجی ها نشان دهد که دولت در مبازه با فساد جدی است، این حکم به بابک زنجانی تعلق گرفته است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین