کد خبر: ۶۰۸۷۳۵
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
هفته گذشته بود که مدیریت باشگاه پرسپولیس دچار تحول بزرگی شد؛ محمد حسن انصاری فرد بجای ایرج عرب به عنوان مدیرعامل جدید سرخپوشان پایتخت انتخاب و به باشگاه رفت.
آفتاب‌‌نیوز :

دفتر باشگاهی که در خیابان شیخ بهایی قرار گرفته و هر روز با جنجال‌های فراوانی مواجه می شود. انصاری‌فرد هنگام تحویل گرفتن اتاق مدیریت، احساس می کرد می تواند باشگاه را با توجه به مبالغی که از طریق اسپانسر، بلیت فروشی و سایر راه های درآمد زایی به دست می‌آورد، اداره کند اما پس از حدود یک هفته بررسی شرایط باشگاه با اتفاقات عجیبی مواجه شده است که تا پیش از دریافت حکم مدیر عاملی خود از آن خبر نداشت. انصاری فرد طی سال های اخیر جایی در ترکیب هیئت مدیره پرسپولیس نداشت و وقتی پست مدیرعاملی را دریافت کرد، در مصاحبه ای گفت برای خدمت آمده است غافل از اینکه باشگاهی با مشکلات عدیده را تحویل می گیرد.

در واقع مشکلات بزرگ سر راه انصاری‌فرد در پرسپولیس قرار دارد که این موضوع می‌تواند شرایط خاصی را برای سرخپوشان به وجود بیاورد. به عنوان مثال ایرج عرب وقتی مدیرعامل بود، امتیاز بلیت فروشی را به شرکت ریحان فیلم واگذار کرد تا از این به بعد، شرکت نامبرده اقدام به بلیت فروشی در دیدارهای خانگی پرسپولیس در ورزشگاه آزادی کند. البته ریحان فیلم بابت عقد قرارداد با پرسپولیس مبلغ ۷ میلیارد تومان به حساب این باشگاه واریز کرده بود که این مبلغ توسط ایرج‌عرب برای جذب بازیکنان جدید و تسویه حساب با بازیکنان فصل قبل پرداخت شد. با این حساب انصاری فرد دیگر نمی تواند به سادگی بر روی درآمدزایی از طریق بلیت فروشی حساب باز کند. از طرف دیگر بحث تبلیغات محیطی است که در این بخش نیز مدیران باشگاه می گویند مسئولان سازمان لیگ هیچ گزارش مشخصی نمی دهند و معمولا درآمد باشگاه ها در این بخش به تسویه بدهی های شان نزد کمیته انضباطی مربوط می شود.

درآمد باشگاه ها در سازمان لیگ بودجه‌ای زیادی هم تولید نمی کند. موضوع دیگر، افزایش یکباره قیمت قرارداد بازیکنان پرسپولیس است. قیمت قرارداد اکثر بازیکنان پرسپولیس دو برابر یا بیش از دو برابر نسبت به فصل قبل افزایش پیدا کرده و این یعنی انصاری فرد باید قراردادهایی که ایرج عرب با بازیکنان منعقد کرده را با رقمی بالاتر از آنچه در سال های قبل بود، تسویه کند. اسناد قرارداد بازیکنان در فصل های هجدهم، هفدهم و شانزدهم نشان می دهد در این فصل، رشد بی رویه ای را شاهد هستیم؛ به عنوان مثال فصل قبل بازیکنی با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون برای سرخپوشان بازی می کرد ولی در این فصل، قرارداد همان بازیکن به 2 میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است! درست در روزهایی که باشگاه پرسپولیس با پیچیدگی قراردادهایی که در دوره عرب، گرشاسبی و طاهری و مدیران قبل از او مواجه شده، انصاری فرد کار بسیار سختی برای حل و فصل مشکلات باشگاه دارد.

منبع: دنیای ورزش تورنتو

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین