کد خبر: ۶۰۸۸۴۰
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
وزیر بهداشت:

فرار مالیاتی به هیچ عنوان در بخش دولتی وجود ندارد

وزیر بهداشت گفت: اعتقاد داریم که جامعه پزشکی نسبت به سایر اقشار جامعه در برابر قانون تسلیم‌تر است و در بخش دولتی به هیچ عنوان فرار مالیاتی وجود ندارد چون در پایان هر ماه، عملکرد پزشکان محاسبه و مالیات از آن کسر می شود البته بعد از کسر مالیات و کسورات، ۴۰ درصد از کارکرد پزشکان در بخش دولتی به آنان پرداخت می شود.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر سعید نمکی در حاشیه افتتاح بخش دندانپزشکی بیمارستان امام حسین(ع) شهرستان آرادان با بیان این مطلب اظهارکرد: فرار مالیاتی در بین جامعه پزشکی قطعا بیشتر از سایر اقشار نیست و از همکارانمان خواسته‌ایم که به قانون تمکین کنند و از دیگران نیز انتظار داریم که جامعه پزشکی را مورد هجمه و بی‌مهری قرار ندهند.

وی تصریح کرد: جامعه پزشکی یک سرمایه اجتماعی است و بخش بهداری و پزشکی دوران دفاع مقدس را به خوبی مدیریت کرد و در روزهای سخت کشور مانند سیل و زلزله در کنار ما و مردم بوده‌اند و تقاضا داریم که جامعه پزشکی مورد هجمه و بی مهری قرار نگیرد.

وزیر بهداشت با اشاره به بازدیدهای خود از مراکز و پروژه های بهداشتی و درمانی شهرستان های آرادان و گرمسار گفت: خوشبختانه امکانات خوبی در حوزه آموزشی، بهداشتی و درمانی در این شهرستان‌ها تامین شده است و در این مناطق، خیرین بسیار دلسوزی برای حل مسائل حوزه سلامت، کمک‌های زیادی کرده‌اند و در پایان این سفر نیز تصمیم‌های مربوط به تامین تجهیزات و برطرف کردن نیازهای این مناطق را خواهیم گرفت.

نمکی افزود: خوشبختانه بخش دندانپزشکی بیمارستان امام حسین(ع) آرادان با کمک دانشکده دندانپزشکی سمنان برای خدمت به مردم راه اندازی شده و طرح ما در دولت برای سال جاری، مدارس عاری از پوسیدگی است. کلینیک‌هایی هم برای ارائه خدمات به کودکان، مادران باردار و شیرده و افراد نیازمند راه‌اندازی می‌شوند.

وی با بیان اینکه استقرار پرونده الکترونیک سلامت از سه ماه پایانی سال گذشته در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است: گفت: خوشبختانه در پایان بهار امسال، پرونده الکترونیک سلامت با حضور رییس جمهوری در کشور راه اندازی شد و در حال حاضر در مرحله تکمیل و آغاز نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک هستیم و باید این زیرساخت را در مطب‌ها، بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها فراهم کنیم.

وزیر بهداشت افزود: تا آبان ماه، امکان تبادل اطلاعات بین داروخانه‌ها و پرونده الکترونیک سلامت فراهم و همزمان این زیرساخت در بخش مطب‌ها، کلینیک‌ها و بخش خصوصی ایجاد می‌شود و با هماهنگی سازمان‌های بیمه‌گر به دنبال حذف دفترچه بیمه به عنوان یکی از عوامل مشکل در نظام سلامت هستیم. برای مبارزه با فساد در حوزه دارو و درمان می‌توان از راهکارهایی مانند توسعه سامانه‌ها، استفاده از افراد پاکدست برای نظارت بر عملکرد سامانه‌ها و الکترونیک کردن خدمات و فرآیندها بهره برد.

بنابر اعلام پایگاه خبری وزارت بهداشت، وزیر بهداشت در خصوص تخلفات ارزی چهار شرکت دارویی نیز گفت: گزارش‌های این تخلفات از سوی رییس سازمان غذا و دارو تهیه و گزارش‌های تخلف در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی به مقامات و مراجع قضایی ارسال شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین