کد خبر: ۶۱۵۸۴۲
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
مردی که اقدام به سرقت دو میلیارد و 700 میلیون ریال طلا از یک کارگاه طلاسازی در خیابان مفتح تهران کرده بود، دستگیر شد.
آفتاب‌‌نیوز :

مالک یک کارگاه طلاسازی در روزهای پایانی شهریورماه با حضور در کلانتری 107 فلسطین اعلام کرد که مقداری طلا به ارزش دو میلیارد و 700 میلیون ریال از کارگاه طلاسازی‌اش در محدوده خیابان مفتح سرقت شده است که در همین راستا پرونده اولیه تشکیل شده و برای رسیدگی پس از ثبت اظهارات شاکی پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به این پرونده کارآگاهان در نخستین فرضیه، این احتمال را مطرح کردند که ممکن است سرقت از سوی یکی از افراد آشنا با کارگاه یا با همکاری کارگران انجام شده باشد که درهمین راستا در کارگاه طلاسازی حاضر شده و تحقیقات خود را آغاز کردند. در جریان این تحقیقات کارآگاهان به یکی از کارگران کارگاه طلاسازی شک کرده و متوجه شدند که این فرد در چند روز اخیر به محل کارش مراجعه نکرده است.

در بررسی‌های بعدی سرنخ هایی از محل سکونت متهم به دست نیامد تا اینکه در گام بعدی تحقیقات پلیسی مخفیگاه وی شناسایی شد و ماموران با اخذ مجوز از مقام قضایی در عملیاتی به مخفیگاه این فرد رفته و او را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

با انتقال متهم به اداره آگاهی این فرد تحت بازجویی قرار گرفت که در جریان آن ابتدا منکر هرگونه سرقت از کارگاه طلافروشی شد، اما در ادامه با مشاهده ادله و شواهد موجود لب به اعتراف بازکرد و گفت: «طلاها را طی چند مرحله سرقت کردم و پایین‌تر از قیمت بازار به یک مالخر فروختم» در همین راستا نیز ماموران اقدام به شناسایی مالخر کرده و با دستور مقام قضایی این فرد را نیز دستگیر و به مقر انتطامی منتقل کردند.

مالخر دستگیر شده نیز در تحقیقات تکمیلی، به خرید طلاها اعتراف کرد و گفت: طلاهای سرقتی را به صورت آب شده به فروش رسانده است.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام کرد که برای هر دو متهم پرونده‌ای تشکیل شده و این افراد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا و از آنجا راهی زندان شدند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین