کد خبر: ۶۴۸۸۹۱
تاریخ انتشار : ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
۹۲۵۸۴ مبتلا و ۵۸۷۷ فوتی کرونا تاکنون در ایران
رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۹۲ هزار و ۵۸۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۱نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۸۷۷ نفر رسید.
آفتاب‌‌نیوز :

کیانوش جهانپور روز سه شنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( نهم اردیبهشت) بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاههای علوم پزشکی ۱۱۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۹۲ هزار۵۸۴ نفر رسید.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ادامه داد: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۷۱ بیمار دیگر مبتلا به کووید-۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و از زمان شیوع این بیماری در کشور تاکنون ۵۸۷۷ نفر جان خود را از دست داده اند. بر اساس این گزارش ها تاکنون ۷۲ هزار و۴۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند که حدود ۷۵ درصد مبتلایان است. ۲۹۸۳ نفر از این بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند که امیدواریم شفا پیدا کنند.  تاکنون ۴۴۲ هزار و ۵۹۰ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در ۱۲۶ آزمایشگاه کشور انجام شده است. از همه مردمی که همچنان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می کنند، تشکر می کنیم و توصیه اکید داریم افرادی که در اماکن عمومی حضور پیدا می کنند، حتما از ماسک استفاده کنند.

آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۹ اردیبهشت+جدول

بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان‌های مربوط به خود را اعلام می‌کنند. با این حال، در برخی استان‌ها مثل تهران، خراسان رضوی، مازندران، گلستان، قم، اصفهان، گیلان و البرز آماری اعلام نمی‌شود یا اگر هم اعلام می‌شود به صورت ناقص است. به گفته مقامات وزارت بهداشت، وضعیت برخی از این استان‌ها از نظر شیوع کرونا قرمز است. در برخی استانهای دیگر نیز آمار شفاف و کاملی از بیماران کرونا ارائه نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۸ اردیبهشت+جدول

در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در سراسر کشور تا ۹ اردیبهشت ۹۹ آمده است. منبع این آمار، اظهارات مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است.

  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
1 آذربایجان شرقی        
2 آذربایجان غربی ۸۲ ۱۶۲ ۱۳۸۲  ۲۵۸۷
3 اردبیل        
4 اصفهان(به‌جزکاشان)        
5 البرز        
6 ایلام ۱۲ ۵۲   ۵۰۰
7 بوشهر ۱۱ ۱۱ ۱۴۰ ۲۳۷
8 تهران        
9 چهارمحال و بختیاری ۶ ۲۵ ۳۱۷ ۳۵۷
10 خراسان جنوبی ۱۵ ۴۲ ۴۸۸ ۵۴۴
11 خراسان رضوی        
12 خراسان شمالی ‭۲۷‬ ۷۲ نفر تا ۷ اردیبهشت ۴۰۴ ۶۵۶
13 خوزستان ۸۳ ۲۰۳ ۱۸۹۳ ۲۴۴۰
14 زنجان ۱۰ ۱۰۲ ۷۷۹ ‭۹۷۲
15 سمنان ۸   ۹۲۷ ۱۰۸۹
16 سیستان‌وبلوچستان ‭۱۶‬ ۴۹   ۶۲۷
17 فارس ۴۹ ۸۳ ۸۰۴ ۳۴۸۸
18 قزوین        
19 قم ۳۴      
20 کردستان ۲۶ ۱۱۶ ۷۰۵ ۱۱۷۷
21 کرمان ۲۳ ۵۰ ۳۳۹ ۶۶۹
22 کرمانشاه ۴۹ ۷۶   ۱۱۷۹
23 کهگیلویه و بویراحمد ۹ ۸   ۴۸۱
24 گلستان        
25 گیلان        
26 لرستان        
27 مازندران ۸۶      
28 مرکزی ۸ ۱۵۷ ۱۲۴۲ ۱۶۵۰
29 هرمزگان ۵۶ ۲۴ ۴۴۰ ۷۹۰
30 همدان        
31 یزد        

***

دو آمار متناقض از بیماران کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد!

خبرگزاری مهر در دو خبر جداگانه به نقل از رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دو آمار متفاوت از بیماران کرونایی در این استان منتشر کرده است. این خبرگزاری ابتدا به نقل از پرویز یزدان پناه از شناسایی ۹ مورد جدید مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و نوشت: پرویز یزدان پناه ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از مجموع ۱۷۹ آزمایش دریافتی آزمایشگاه یاسوج، ۹ مورد مثبت اعلام شده است. دو بیمار مرد و یک بیمار زن در شهرستان بویراحمد، یک زن در شهرستان دنا، یک مرد و دو زن در شهرستان کهگیلویه، یک زن در شهرستان بهمئی و در شهرستان گچساران نیز یک زن به عنوان بیماران جدید مبتلا به کوئید ۱۹ در استان شناسایی شدند. با این حساب، مجموعه مبتلایان به کرونا در استان به ۴۸۱ نفر رسید.

همین خبرگزاری در خبری دیگر به نقل از سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، آمار کل مبتلایان کرونا در این استان را  ۱۱۷۹ نفر اعلام کرده است و نوشت: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: آمار مبتلایان به کووید ۱۹ از ابتدا تا به امروز در استان هزار و ۱۷۹ نفر بوده است.

آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۹ اردیبهشت+جدول

پرویز یزدانپناه بعدازظهر سه شنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا در استان افزود: از این تعداد یکهزار و ۱۰۱ نفر آنها بهبود پیدا کرده و ترخیص شده‌اند. در کل استان هم در حال حاضر هیچ بیمار بدحال در آی سی یو نداریم.  کل فوتی‌ها بر اثر بیماری کرونا در استان نیز هشت نفر هستند.

یزدانپناه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم تاکید کرد و گفت: مردم باید به این نکته توجه داشته باشند که این بیماری همچنان وجود دارد چنانچه رعایت نکنند شاهد رشد ابتلاء به بیماری در استان خواهیم بود.  مردم در صورت خروج از خانه، حتماً از ماسک و دستکش استفاده کرده و فاصله را نیز رعایت کنند.مردم به هیچ وجه مراسمات و جشن‌ها را برگزار نکنند.

آمار بستری مبتلایان به کرونا در استان سمنان دورقمی شد

طبق آخرین آمارها، شمار مبتلایان به کرونا در استان سمنان تا روز نهم اردیبهشت‌ماه به یک هزار و ۸۹ نفر رسیده و شمار بستری مبتلایان به کرونا در استان دورقمی شده است.

بنا بر آمارهای به دست آمده از عملکرد دو دانشگاه علوم پزشکی در استان سمنان که هشت شهرستان این استان را زیرپوشش خود دارند، آخرین خبرها از مشاهده هشت مورد جدید ابتلا به این ویروس در استان سمنان حکایت دارد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هشت شهرستان شاهرود، میامی، سمنان، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، سرخه و آرادان که زیرپوشش دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود هستند، به یک هزار و ۸۹ نفر رسیده است.

همچنین شمار افراد بهبودیافته از ویروس کرونا در استان سمنان تا روز نهم اردیبهشت‌ماه به ۹۲۷ نفر رسیده است و ۹۶ نفر نیز بستری هستند.

بر پایه آمارهای به دست‌آمده از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی سمنان تا روز نهم اردیبهشت ماه، ۵۲۶ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند.

شمار افراد بهبودیافته از ویروس کرونا در ۶ شهرستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان تا این روز، ۴۳۱ نفر اعلام شده و تعداد افراد بستری در بیمارستان‌ها، ۶۰ نفر است.

در دو شهرستان شاهرود و میامی در استان سمنان که زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود قرار دارند، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ۵۶۳ نفر اعلام شده است؛ ۳۶ نفر نیز بستری هستند.

همچنین شمار افراد بهبودیافته از ویروس کرونا در دو شهرستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تا روز نهم اردیبهشت‌ماه به ۴۹۶ نفر رسیده است.

شناسایی ۴۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان کرمانشاه

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی تعداد مبتلایان کرونا در استان کرمانشاه را یک هزار و ۱۷۹ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۷۶ نفر جان باخته‌اند.

مهدی محمدی افزود: از ۴۹ بیمار شناسایی شده در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰ مورد مربوط به شناسایی ۴۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان کرمانشاهبیماران بستری و ۳۹ مورد نیز مربوط به بیماران سرپایی است. از مجموع تعداد مبتلایان استان، ۴۸۸ نفر جزء بیماران بستری و ۶۹۱ نفر نیز جزء بیماران سرپایی هستند. از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان کرمانشاه تا به امروز ۲۴۱۸ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شدند که از این تعداد ۲۱۷۴ نفر ترخیص شده و ۱۶۶ نفر نیز در حال حاضر بستری هستند.

ابتلاء ۵۶ نفر دیگر به کرونا در هرمزگان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با ابتلای ۵۶ نفر دیگر در استان به کرونا، شمار مبتلایان در هرمزگان به ۷۹۰ نفر افزایش یافت.

دکتر محمود حسین پور در ارتباط زنده تلویزیونی با خبر ساعت ۲۰ شبکه خلیج فارس افزود: از ۵۶ فرد جدید مبتلا به کرونا ۴ نفر در بیمارستان بستری اند. از این شمار ۴۸ مورد در بندرعباس، ۶ مورد میناب و ۲ مورد در رودان ثبت شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تاکنون در استان ۴۴۰ نفر بیمار مبتلا به کرونا از بیمارستان‌ها مرخص شده، ۲۸ نفر بستری و ۳۱ نفر نیز در نقاهتگاه‌ها در حال تکمیل دوره درمان هستند. با آغاز طرح تشدید نظارت بر اصناف تاکنون هزار و ۵۰۰ بازدید از واحد‌های صنفی صورت گرفته که در نتیجه از فعالیت ۱۵ واحد صنفی جلوگیری شده است.

وی از مردم خواست از تردد‌های غیرضروری پرهیز کنند و بیرون از منزل با رعایت فاصله گذاری اجتماعی از ماسک استفاده کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با ابراز نگرانی از افزایش ناگهانی آمار مبتلایان به کرونا در شهر بندرعباس، گفت: پنج هزار و ۵۰۱ نفر به‌صورت سرپایی به‌دلیل مشکوک بودن به کرونا نمونه‌گیری شده‌اند که تنها ۷۹۰ مورد مثبت بوده است. تاکنون ۲۶۷ نفر بهبود و ترخیص شده‌اند، ۴۴۰ نفر تحت مراقبت خانگی و ۳۱ نفر در مرکز تکمیل درمان را سپری می‌کنند. ۲۸ نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند. از ابتدای آغاز اپیدمی کرونا در هرمزگان تاکنون ۲۴ نفر بر اثر این بیماری در هرمزگان فوت کرده‌اند و طی ۲۴ ساعت گذشته خوشبختانه به آمار فوتی‌ها اضافه نشده است.

حسین پور اضافه کرد: بندرعباس با ۵۱۲، میناب با ۸۹، کیش با ۵۲، قشم ۴۳، حاجی‌آباد با ۲۶، بندر لنگه با ۲۶، رودان با ۱۸، پارسیان با ۱۲، بندر خمیر با ۶، بستک ۵ و جاسک ۲ مورد؛ جزئیات روند توزیع ابتلاء به ویروس کرونا در استان هرمزگان است.

ابتلای ۸۲ نفر به کرونا در آذربایجان غربی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: تا تاریخ هشتم اردیبهشت، ۲۵۸۷ نفر در آذربایجان غربی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و ۱۶۲نفر نیز جان باخته اند.

دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی گفت: در هشتم اردیبهشت ماه ۸۲ نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۶۴ نفر به صورت سرپایی ویزیت و مرخص شده اند و ۱۸ نفر نیز بستری شده اند.

او جمعیت مبتلایان به ویروس کرونا را در آذربایجان غربی تا تاریخ هشتم اردیبهشت ماه امسال ۲۵۸۷ نفر، تعداد بهبود یافتگان را نیز ۱۳۸۲ مورد عنوان کرد.

دکتر آقازاده گفت: خوشبختانه در هشتم اردیبهشت بیمار کرونایی در استان فوت نکرده است و آمار جانباختگان همچنان ۱۶۲ نفر است.

بستری ۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در مازندران

در ۲۴ ساعت گذشته ۸۶ بیمار جدید مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های مازندران بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ۸۶ بیمار مبتلا به کرونا ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های مازندران بستری شدند.

دکتر موسوی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۹۵ بیمار کرونایی بهبودیافته از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند افزود: هم اکنون ۳۶۱ بیمار مشکوک به کویید ۱۹ با علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های مازندران بستری هستند.

او با توصیه به مردم استان در رعایت دستورالعمل‌های مربوط به بیماری کرونا با اجرای فاصله گذاری فیزیکی در خانه ماندن را نیز توصیه کرد.

افزایش مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: آمار موارد مثبت آزمایشگاهی کرونا تا امروز سه شنبه نهم اردیبهشت در سیستان و بلوچستان به ۶۲۷ نفر رسید.

دکتر هاشمی شهری ادامه داد، از این پس مناطق مختلف کشور بر اساس معیار‌های مشخص در وضعیت‌های سفید، زرد، نارنجی و قرمز تقسیم می‌شوند. در حال حاضر هیچ یک از شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در وضعیت سفید نیست و وضعیت شهرستان زاهدان نیز به وضعیت نارنجی و نزدیک به مرحله قرمز و بحرانی رسیده است.

هاشمی شهری افزود هنوز هم درمان اختصاصی برای این بیماری شناسائی نشده است و دستورالعمل‌های داروئی صرفا نقش کمک کننده و حمایتی دارند.

وی افزود اگرچه درصدی از افراد مبتلا به ویروس کرونا ممکن است بدون علامت باشند، امّا همین افراد که به عنوان ناقل در جامعه می‌چرخند در صورت عدم رعایت اصل فاصله گذاری اجتماعی و رعایت اصول بهداشتی می‌توانند افراد حساس را به نوع شدید و مرگبار بیماری مبتلا نمایند و این زنگ خطری برای وقوع فاجعه و بحران است.

شناسایی ۸ مورد کووید۱۹ در استان مرکزی

از ظهر روز گذشته تا ظهر امروز (سه شنبه) ۸ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در استان مرکزی شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان مرکزی گفت: از ظهر روز گذشته تا ظهر امروز (سه شنبه) ۸ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در استان شناسایی شده است و به این ترتیب مجموع مبتلایان به این بیماری به ۱۶۵۰ نفر رسیده است.

دکتر جمالیان افزود: خوشبختانه از ابتدای شیوع بیماری در استان مرکزی ۱۲۴۲ نفر از بیماران کووید۱۹ در استان بهبود یافته اند.  در حال حاضر در بیمارستان‌های استان ۴۶ بیمار مبتلا به کرونا ویروس بستری هستند که خدمات تخصصی درمانی لازم را دریافت می‌کنند و ۲۰۵ نفر از مبتلایان به کروناویروس نیز در منزل بستری و قرنطینه می‌باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان مرکزی گفت: ۲ مورد فوتی جدید در این مدت در اثر کرونا ویروس در استان گزارش شده است که بدین ترتیب تعداد فوتی‌های این بیماری ۱۵۷ نفر شده است

دکتر جمالیان در مورد موارد جدید کووید۱۹ در استان گفت: از ۸ مورد جدید به این ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۶ مورد مربوط به شهرستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک و ۲ مورد هم مربوط به دانشکده علوم پزشکی ساوه بوده است.

افزوده شدن ۲۶ نفر دیگر به کرونا در کردستان

شمار مبتلایان به کرونا در کُردستان به یک هزار و ۱۷۷ نفر رسید.

افزوده شدن ۲۰ نفر دیگر به کرونابه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، با اضافه شدن ۲۶ بیمار دیگر به آمار مبتلایان کرونا در استان تعداد بیماران به یک هزار و ۱۷۷ نفر افزایش یافت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کُردستان گفت: تاکنون از دو هزار و ۹۵۰ نمونه گرفته شده، یک هزار و ۶۸۰ نمونه منفی ویک هزار و ۱۷۷ نمونه هم مثبت بوده است.

آرزو فلاحی افزود: آمار مبتلایان قطعی به بیماری کرونا در سقز ۲۹۰ نفر، بانه ۱۴۷، سنندج ۲۹۱، کامیاران ۶۴، قروه ۱۰۰، مریوان ۷۲، دیواندره ۷۷، بیجار ۵۱، دهگلان ۶۴ و سروآباد ۲۱ نفر است. تاکنون ۱۱۶ نفر نیز بر اثر بیماری کرونا در استان جان خود را از دست داده اند. این تعداد شامل ۳۲ نفر در سقز، ۱۶ نفر در بانه، ۱۹ نفر در قروه و ۲۰ نفر در سنندج، ۸ نفر بیجار، دیواندره ۴ نفر، کامیاران ۹، دهگلان ۲ نفر و مریوان نیز ۶ نفر است. از ابتدای شیوع بیماری در استان تاکنون ۷۰۵ نفر بهبود یافته اند.

۲۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از پذیرش ۳۴ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: ۲۴ نفر از این افراد در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر با اشاره به آخرین آمار بیماران مبتلا به کرونا در قم، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته و تا ساعت ۱۴ امروز نهم اردیبهشت‌ماه، ۳۴ نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی ابتلا به کرونا پذیرش شدند. ۲۴ نفر از این تعداد در بیمارستان‌ها بستری و مابقی پس از معاینه و بررسی در بخش اورژانس مراکز با دستورات دارویی و بهداشتی مرخص شده‌اند.در شبانه روز گذشته، ۱۵ نفر از کل بیماران بستری در بخش‌ها پس از بهبودی توسط پزشکان معالج از بیمارستان ترخیص شدند.

تأیید ابتلای ۱۱ مورد جدید در استان بوشهر

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: با تأیید ابتلای ۱۱ مورد جدید، لیست مبتلا شدگان به این ویروس در استان تا روز سه‌شنبه ۹ اردیبهشت‌ماه به عدد ۲۳۷ رسید.

سعید کشمیری صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در استان بوشهر تاکنون ۱۴۰ نفر از ویروس کرونا به‌طور کامل رهایی یافته و ۷۴ بیمار نیز در مراقبت خانگی قرار دارند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۶۴ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند ادامه داد: در حال حاضر ۱۲ بیمارمبتلابه کرونا نیز در بیمارستان‌های استان روند درمانی خود را سپری می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جزئیات افراد جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان را چنین بیان کرد: از ۱۱ بیماری که امروز به لیست مبتلایان به کرونا در استان بوشهر اضافه شد، ۶ مورد شهرستان کنگان، ۳ مورد شهرستان بوشهر و ۲ مورد نیز در شهرستان دیّر به ثبت رسید. از ۶ مورد مثبت امروز در کنگان یک خانم ۲۳ ساله و پنج آقای ۲۸، ۳۹، ۳۲، ۵۷ و ۲۹ ساله هستند که توسط مرکز بیماریابی شناسایی شدند و به‌جز آقای ۲۹ ساله که در بیمارستان بستری است سایر افراد تحت مراقبت خانگی قرار دارند.

دبیر ستاد کرونا در بوشهر عنوان کرد: در شهرستان بوشهر نیز ۳ مورد جدید به آمار مبتلایان اضافه شد که از این سه نفر، آقایی ۲۷ ساله باسابقه مسافرت به شهرهای آلوده، از بیمارستان برای مراقبت خانگی ترخیص شده و دو نفر دیگر نیز مادر ۲۷ ساله و نوزاد ۱۸ ماهه‌اش هستند که توسط مرکز بیماریابی شناسایی‌شده و در حال حاضر در مراقبت خانگی قرار دارند. از ۲ بیمار شهرستان دیر نیز یکی آقایی ۲۹ ساله است که توسط مرکز بیماریابی شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارد و دیگری نیز نوزاد ۹ ماهه و در حال حاضر در بیمارستان بستری است.

وی خاطرنشان کرد: کرونا با هیچ‌کس تعارف ندارد و باید بدانیم که رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، پرهیز از شرکت در تجمعات عمومی، پرهیز از برگزاری جشن‌ها و دور همی‌های خانوادگی تنها راه شکست کرونا است.

۸۳ ابتلای جدید به کرونا در خوزستان شناسایی شد/ بهبودی ۱۸۹۳ بیمار

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با تأکید بر ۱۸۹۳ بیمار مبتلا به کرونا در خوزستان، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۸۳ ابتلای جدید به ویروس کرونا در خوزستان شناسایی و ثبت شد است.

علی احسان پور بعدازظهر سه‌شنبه در رابطه با جدیدترین آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا در استان خوزستان، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۸۳ ابتلای جدید به ویروس کرونا در خوزستان شناسایی و ثبت شد است تا به این ترتیب مجموع مبتلایان این بیماری به دو هزار و ۴۴۰ نفر در استان افزایش یابد.

وی افزود: این موارد جدید به تفکیک؛ اهواز ۳۳ مورد، شهرستان‌های دزفول و دشت آزادگان هر کدام ۸ مورد، شهرستان‌های خرمشهر، شوشتر، باوی، هفتکل و اندیمشک هر کدام ۴ مورد، آبادان ۳ مورد، شهرستان‌های ماهشهر، باغملک، مسجدسلیمان و حمیدیه هر کدام دو مورد و شهرستان‌های شوش، بهبهان و ایذه هر کدام یک مورد بوده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز از فوت ۶ نفر بر اثر این بیماری طی شبانه‌روز گذشته در استان خبر داد و گفت: با احتساب این ۶ مورد، شمار فوت‌شدگان بر اثر این بیماری به ۲۰۳ نفر در استان افزایش یافته است.

احسان پور در پایان گفت: در حال حاضر ۳۴۴ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان تحت درمان هستند و با تلاش‌های شبانه‌روزی مجموعه‌های علوم پزشکی تاکنون یک هزار و ۸۹۳ بیمار پس از بهبودی از مراکز بیمارستانی استان ترخیص شدند.

افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در خراسان شمالی به ۶۵۶ نفر

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام‌شده، تا ظهر نهم اردیبهشت، ۶۵۶ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی سید احمد هاشمی از افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در خراسان شمالی به ۶۵۶ نفر خبر داد و در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان‌ها نیز اظهارکرد: در شهرستان‌های بجنورد ۳۰۴ نفر، شیروان ۷۹ نفر، فاروج ۴۱ نفر، مانه و سملقان ۵۴ نفر، جاجرم ۲۹ نفر، گرمه ۲۳ نفر، راز و جرگلان ۱۸ نفر و اسفراین ۱۰۸ نفر به‌طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند.️

وی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش‌های شبانه‌روزی انجام پذیرفته تاکنون ۴۰۴ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه هنوز جامعه درگیر مبارزه با کرونا است، بر پرهیز از تجمعات و ترددهای غیرضروری تأکید کرد و گفت: در صورت رعایت نکردن مسائل بهداشتی، امکان جهش آمار مبتلایان وجود دارد.آزمایش ۱۰۰۳ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش‌شده است و هم‌اکنون ۱۰۲ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

هاشمی با اشاره به اینکه مشاهده‌شده در حواشی شهر در روز تعطیل، بسیاری از خانواده‌ها در باغ‌ها تجمع می‌کنند، خاطرنشان کرد: اگر تجمع‌ها ادامه یابد، شاهد افزایش مبتلایان به کرونا ویروس و آمار مرگ‌ومیر خواهیم بود.

کرونا در کرمان رکورد زد/ شناسایی ۲۳ بیمار در ۲۴ ساعت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به سیر صعودی آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان کرمان گفت: تست ۲۳ مورد جدید طی ۲۴ ساعت گذشته مثبت شد.

مهدی شفیعی بعدازظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با ارسال ۱۶۶ نمونه به آزمایشگاه‌های استان کرمان تست ۲۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته مثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۷ نفر از موارد جدید زن و شش نفر مرد هستند، افزود: از این تعداد ۱۵ نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، هفت نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و یک نفر هم از حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هستند. با احتساب موارد جدید شمار موارد مثبت کرونا در استان کرمان تاکنون به ۶۶۹ نفر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته فوتی به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ گزارش نشده است، افزود: در مجموع از ابتدا تاکنون ۵۰ نفر در استان کرمان به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ترخیص از مراکز درمانی نداشتیم که در مجموع از ابتدا تاکنون ۳۳۹ نفر بهبود پیدا کردند.

۱۰ نفر به آمار مبتلایان به کرونا در استان زنجان افزوده شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ نفر به آمار مبتلایان به کرونا در استان افزوده شده است.

پرویز قزلباش با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ نفر به آمار مبتلایان به کرونا افزوده شده است، گفت: بر این اساس در مجموع تاکنون تست کرونای ۹۷۲ نفر در استان زنجان بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی مثبت اعلام شده است. از آغاز شیوع ویروس کرونا تا کنون در استان ۱۰۲ نفر به علت ابتلاء به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.از مجموع بیماران مبتلا به این ویروس در استان تا به امروز ۷۷۹ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

افزایش بیماران مبتلا به کرونا در فارس/ شناسایی ۴۹ بیمار جدید

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افزایش بیماران مبتلا به کرونا به ۳ هزار و ۴۸۸ نفر در استان فارس خبر داد.

عبدالرسول همتی بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته با بررسی هزار و ۴۶۸ نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی استان فارس، ۴۹ بیمار جدید شناسایی شد. با شناسایی موارد جدید، مجموع آمار مبتلایان در استان فارس به سه هزار و ۴۸۸ نفر رسید که از این تعداد، هزار و ۶۶۱ مورد مربوط به شهر شیراز بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه مابقی آمار مبتلایان را ۱۱۸ مورد آباده؛ ۱۱۴ مورد مرودشت؛ ۷۸ مورد خرم بید؛ ۷۷ مورد اقلید؛ ۷۴ مورد استهبان؛ ۶۸ مورد رستم؛ ۵۲ مورد کازرون؛ ۵۱ مورد فیروزآباد؛ ۴۲ مورد کوار؛ سپیدان و کوهچنار هر کدام ۴۰ مورد؛ ممسنی و داراب هر کدام ۳۸ مورد؛ زرقان و ارسنجان هر کدام ۳۱ مورد؛ لامرد ۲۸ مورد؛ سروستان و بوانات ۲۵ مورد؛ نی ریز ۲۴ مورد؛ مهر ۲۱ مورد؛ زرین دشت ۱۶ مورد؛ قیر ۱۳ مورد؛ بیضا ۱۲ مورد؛ فراشبند ۹ مورد؛ سرچهان ۸ مورد؛ خرامه و بختگان هرکدام ۷ مورد اعلام کرد و یادآور شد: مابقی آمار مبتلایان، مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان بوده است. متأسفانه طی روز گذشته تاکنون، یکی از مبتلایان جان خود را از دست داد که بر این اساس، آمار مرگ و میر در اثر کروناویروس در فارس، به ۸۳ نفر رسید.

او همچنین آمار بیماران بهبود یافته که ترخیص شده اند را ۸۰۴ بیمار اعلام کرد و افزود: دو هزار و ۲۴ بیمار نیز به دلیل شرایط مساعد جسمی، در قرنطینه خانگی بوده و سلامت آنان به صورت منظم پیگیری می‌شود.

شمار مبتلایان به کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۳۵۷ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: شمار مبتلایان به کرونا در چهارمحال و بختیاری در نهمین روز از اردیبهشت ماه جاری به ۳۵۷ نفر رسید.

مجید شیرانی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار جدید بیماری کرونا در استان چهارمحال و بختیاری در نهمین روز از اردیبهشت ماه سال ۹۹، عنوان کرد: از شروع خطر اپیدمی تاکنون یک‌هزار و ۱۱۳ بیمار با علائم بالینی مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان چهارمحال و بختیاری بستری شده‌اند. تعداد افراد نمونه گرفته شده بستری و سرپایی یک‌هزار و ۷۱۶ نفر و تعداد بهبود یافتگان ترخیص شده از بیمارستان یا درمان در منزل ۳۱۷ نفر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تعداد افراد بستری فعلی در مراکز درمانی را ۴۲ نفر عنوان کرد و گفت: با مثبت اعلام شدن آزمایشات ۶ بیمار مشکوک در ۲۴ ساعت گذشته، همه موارد مبتلا از آغاز بیماری که نتایج آزمایش آن‌ها مثبت اعلام شده، ۳۵۷ نفر است. خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری نوپدید کووید ۱۹ گزارش نشده و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در استان چهارمحال و بختیاری همان ۲۵ نفر است.

سیر صعودی مبتلایان کرونا در خراسان‌جنوبی/ ۴۸۸ بیمار بهبود یافتند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از شناسایی ۱۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان خبر داد و گفت: با شناسایی این تعداد، مجموع مبتلایان کرونا در استان به ۵۴۴ نفر رسید.

کامبیز مهدی‌زاده اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۷ آزمایش مشکوک به کرونا در استان خراسان‌جنوبی انجام شد که از این تعداد ۱۵ مورد مثبت و مابقی منفی بوده است. از مجموع ۱۵ مورد جدید مبتلا به کرونا در استان، تعداد ۱۳ نفر از بیرجند و شهرستان‌های طبس و سـرایان هر کدام یک نفر هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح کرد: از روز اول تاکنون دو هزار و ۷۱۳ آزمایش مشکوک به کرونا در استان انجام شد که از این تعداد دو هزار و ۱۶۹ نفر تست‌شان منفی و ۵۴۴ نفر جواب تست‌شان مثبت شد.

مهدی‌زاده با اشاره به آمار مبتلایان کرونا به تفکیک شهرستان‌ها، مطرح کرد: طبس ۱۴۵ مورد، بیرجند ۱۸۷ مورد، قاین ۶۳ مورد، زیرکوه ۳۸ مورد، فردوس ۲۵ مورد، سرایان ۳۵ مورد، بشرویه ۱۹ مورد، درمیان ۱۷ مورد، سربیشه هفت مورد، نهبندان چهار مورد و خوسف نیز چهار مورد ابتلا به کرونا داشته است.

وی در خصوص آخرین وضعیت بیماران مبتلا به کرونا در استان، عنوان کرد: از مجموع بیماران ۴۸۸ بیمار از بیمارستان‌ها ترخیص شدند و ۱۴ نفر در بیمارستان‌ها بستری‌اند که حال عمومی دو نفر از این بیماران وخیم است. در ۲۴ ساعت گذشته فوت جدید در استان نداشتیم و تعداد فوت‌شدگان ناشی از ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی همان ۴۲ نفر هستند.

تعداد مبتلایان به کرونا در ایلام به ۵۰۰ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در ایلام به ۵۰۰ نفر خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ مورد جدید در استان ثبت شده است.

محمد کریمیان ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۲ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان گزارش شده است. در حال حاضر شمار مبتلایان به کرونا در ایلام به ۵۰۰ نفر رسیده است. متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش شده که با احتساب این موارد، تعداد متوفیان بیماری کرونا در استان به ۵۲ مورد افزایش یافته است.

کریمیان از عموم مردم شریف استان ایلام خواست خطر ویروس کرونا را جدی گرفته و اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری را حتماً رعایت کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
0
0
اوکی،ممنون
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین