کد خبر: ۶۵۳۱۲۷
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
تعداد نظرات: ۳۷ نظر
اسلامی گفته "بازار مسکن تابع عرضه و تقاضا نیست"
وزیر راه و شهرسازی در واکنش به خبری مبنی بر رسیدن میانگین قیمت هر متر مسکن در تهران به 17 میلیون تومان گفت: هموطنانی که نیازمند خانه هستند و استطاعت خرید این خانه‌ها را ندارند، به هیچ عنوان نگران نباشند. در سامانه طرح اقدام ملی دست همه را باز گذاشتیم تا هر کسی خواست ثبت‌نام کند و هیچکس جا نماند.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی‌ در حاشیه آیین رونمایی از سامانه ثبت نام متقاضیان نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل کالا اظهار داشت: هدفگذاری این طرح نوسازی ۵۳ هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل در این مقطع است که شامل خودروهایی با سه سال کارکرد که در قانون پیش بینی شده و همچنین خودروهای تولید داخل می‌شود.

وی افزود: به همین منظور و برای این هدف چهار گروه می توانند در این سامانه اقدام کنند که یکی از آن‌ها سازندگان تولید داخل هستند و در این مرحله حداقل ۱۰۰۰ دستگاه برای هرکدام در نظر گرفته شده است.

واکنش وزیر راه به افزایش قیمت مسکن: اگر قدرت خرید ندارید، اصلا نگران نباشند!

‌به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وی ادامه داد: دومین گروه شرکت‌های توانمند حمل‌و‌نقل هستند که هرکدام از آن‌ها از این ظرفیت می‌توانند برای ۱۰۰ دستگاه استفاده کنند، سومین گروه شرکت‌های واردکننده‌ای هستند که مجوز وزارت صمت را دارند، هرکدام از این شرکت‌ها اجازه وارد کردن ۵۰ دستگاه دارند و در گروه چهارم هم اشخاص حقیقی هستند که از یک تا ۱۰ دستگاه می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

اسلامی تصریح کرد: بابت ‌مجموع اقداماتی که براساس این سامانه از امروز آغاز می‌شود، لازم است در ابتدا در سامانه ثبت‌نام کرده تا پس از گرفتن تاییدیه به مراحل بعدی آن بروند، موضوع مهم دیگر هم در این طرح برای خودروهای وارداتی این است که این کامیون‌ها حتما باید خدمات پس از فروش داشته باشند و منشأ ارز آن‌ها نیز مورد تایید بانک مرکزی باشد.

وی افزود: در همین خصوص در اقدامی فوری ۸۶۳ کامیون بالای ۵۰ سال که بالاترین پیمایش را داشتند، انتخاب شدند؛ طبق تدبیر رئیس‌جمهور کار از فرسوده‌ترین کامیون‌ها شروع شد‌ امیدواریم طی‌ ماه‌های اخیر این تعداد با توافق با ایران‌خودرو دیزل خیلی فوری کامیون‌های خود را دریافت کنند.

وزیر راه و شهرسازی درباره وجود تعدادی کامیون‌ با عمر سه سال در غرب کشور در پاسخ به این سوال که آیا این تعداد بابت این طرح وارد شده و آیا واردکنندگان از این مساله آگاه بوده‌اند، تصریح کرد: این طرح در اجرای قانون بوده که مصوبه دولت را دارد و مطابق آن باید مراحل مشخصی طی می‌شده است، برخی هماهنگی‌ها باید در کشور انجام می‌گرفت که این مساله کار را کمی زمان‌بر کرد و نتیجه آن امروز با شروع این طرح به ثمر رسید. تعدادی تصویر دیده شد که کامیون وارد کشور شده اما نکته مهم این است که در این طرح دست دلال،‌ واسطه و سوداگر قطع شده و کار کاملا براساس دستورالعمل‌ها انجام می‌گیرد.

وی تصریح کرد: مردم و رانندگان همه باید طبق این دستورالعمل‌ کار کنند، به همین خاطر نه کسی مجوز واردات داشته و نه این‌که اجازه داشته از مردم برای آوردن خودروی تا سه سال کارکرد پولی بگیرد‌، همه چیز از طریق این سامانه بوده و شرکت، اشخاص، شرکت تولید کننده و وارد کننده و حتی شرکت‌های بزرگ حمل و نقل باید به یک شکل کار کنند، به همین خاطر این پروسه باید سپری شود و اگر افراد خودرویی را وارد کردند تا مورد تاییدسازمان راهداری قرار نگیرد، غیرقابل استفاده خواهد بود.

*جلوی سرقت ها از شبکه ریلی گرفته می شود

‌وزیر راه و شهرسازی در خصوص سانحه ریلی اخیر که به واسطه دزدی تجهیزات ریلی بوده با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای کاهش این اتفاقات اظهار داشت: خوشبختانه در این سانحه کسی آسیب ندید اما متاسفانه سرقت‌ از تجهیزات عمومی در ماه‌های اخیر افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: در این زمینه برای هر سانحه‌ای به غیر از این‌که در خود سازمان مربوطه یک هیات بررسی سانحه وجود دارد، در مجموعه وزارت راه و شهرسازی هم به موجب تکلیف یک کارگروه بررسی و ارزیابی در همه مدل‌های حمل و نقل تشکیل شده که به این موضوع ورود داشته تا اتفاق را بررسی و ارزیابی کند.

وی تصریح کرد: در این زمینه در مشاهدات اولیه مشخص شد که اتفاق به خاطر باز شدن پیچ‌ها از ریل بوده است، این‌ها جزو مواردی است که اخیرا مشاهده شده و تکرار می‌شوند، پلیس بسیاری از این افراد را دستگیر کرده و بیشتر دستگیری‌ها در سال ۹۸ در اطراف تهران بوده است، در این خصوص سارقان کابل‌ چراغ‌ها در اتوبان نیز شناسایی و دستگیر شدند.

وی ادامه داد: امیدواریم سیستم نظارت متفاوتی ایجاد شود تا شرایطی به وجود آید که این تجهیزات قابل برداشتن و دست زدن نباشند، این کار یک اقدام پرهزینه اما ضروری است که تصمیم آن گرفته و در حال ابلاغ به شرکت راه‌آهن است تا تمهیدات ویژه‌ای را در نظر بگیرند.

*پالایش نهایی طرح اقدام ملی مسکن در خرداد

‌وزیر راه و شهرسازی درباره زمان‌بر شدن بررسی صلاحیت‌ها در طرح اقدام ملی مسکن و این مساله در برخی استان‌ها هنوز این اتفاق رخ نداده است، با اشاره به ثبت نام یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر برای دریافت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی اظهار داشت: در طرح اقدام ملی به صورت پیامکی و از طریق سامانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که در بخش اول به ۲۳۰ هزار نفر جواب داده شد و در بخش دوم هم کار در حال پالایش بوده و ثبت‌نام کنندگان پیامکی‌ باید اطلاعات خود را کامل کنند.

وی تصریح کرد: موضوع مهم در این طرح این است که ۴۰۰ هزار واحد، هدف وزارت راه و شهرسازی است و تفاهمنامه‌‌های جداگانه‌ای نیز با وزارتخانه‌های آموزش و پرورش،‌ رفاه و همچنین نیروهای مسلح برای ساخت ۴۸۰ هزار واحد منعقد شده و کار پیش می‌رود.

اسلامی گفت: در این زمینه برخی همپوشانی‌ها وجود دارد که تعدادی از افرادی که در لیست ما قرار دارند در لیست آموزش و پرورش، وزارت رفاه و نیروهای مسلح هم هستند که این تعداد پالایش و در همین خردادماه تعیین و تکلیف می‌شوند.

*افزایش قیمت خانه متاثر از بخش مسکن نیست

وی درخصوص انتشار خبری مبنی بر ۱۷ میلیون تومان میانگین قیمت هر متر مسکن در تهران اظهار داشت: هموطنانی که نیازمند خانه هستند و استطاعت خرید این خانه‌ها را ندارند، به هیچ عنوان نگران نباشند. در سامانه طرح اقدام ملی دست همه را باز گذاشتیم تا هرکسی خواست ثبت‌نام کند و هیچکس جا نماند، تقریبا نیمی از کسانی که ثبت‌نام کردند مالک بودند و از امتیاز قبلا استفاده کرده‌اند.

وی افزود: نکته مهم در این خصوص این است که ما جامعه هدف خودمان را شناخته‌ایم و همه کار برای آن‌ها انجام می‌دهیم تا صاحب خانه شوند، بازار مسکن هم تابع عرضه و تقاضا نیست و اتفاقی که برای سایر کالاها می افتد متاثر از شرایط اقتصادی کشور است، این‌که برای نگرانی از افت ارزش پول ملی به دنبال این هستند که سرمایه خودشان را تبدیل به کالا کنند؛ به همین خاطر و به صورت خود به خود این تغییر قیمت‌ها توسط صاحبان کالا انجام گرفته و این افزایش قیمت متاثر از بخش مسکن نیست، مهم برای ما جامعه هدف است که شناسایی شده‌اند و برای آن‌ها برنامه اجرایی داریم.

*سامانه اسکان و املاک آماده گرفتن مالیات است

محمد اسلامی در پاسخ به سوال دیگری درخصوص آخرین شرایط نهایی شدن سامانه اسکان و املاک که قرار بود از طریق وزارت راه و شهرسازی تحویل سازمان امور مالیاتی کشور شود، گفت: این سامانه سال گذشته در بهمن‌ماه رونمایی و آماده بودن آن به سازمان امور مالیاتی هم اعلام شد که می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی افزود: در این خصوص سازمان امورمالیاتی اعلام کرد که به موجب قانون اجازه ندارند اطلاعات خود را در این سامانه وارد کنند، در حالی که قانون این مساله را به ما تکلیف کرد تا این سامانه را در اختیار آن‌ها قرار دهیم؛ به همین خاطر برای این مصوبه یک لایحه تنظیم کردیم که در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد تا در دستور کار قرار گرفته و به سازمان امور مالیاتی اجازه دهد در این سامانه برای گرفتن مالیات اطلاعات بارگذاری کند.

براساس جدیدترین گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در اردیبهشت ماه امسال با افزایشی 9.4 درصدی نسبت به ماه قبل، به ۱۷ میلیون و ۶۶ هزار تومان رسیده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۳۷
یوسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
0
43
والله العظیم بعضی از این وزارت خونه ها وزیر نداشت ، کار بهتر جلو میرفت .....مثلا شما دارین چکار میکنید آقای وزیر ؟ اونکاری که شما می کنید همون کاریه که هیچکس نمیکنه جزء شما و امثال شما ..... دولت تدبیر و امید
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
ما اصلا نگران نیستیم. احتیاجی به امر شما نبود. با حقوق چهار میلیونی بهتره بریم بمیریم البته پول قبر هم نداریم
ناشناس
|
Azerbaijan
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
0
31
ماشین ندارید نگران نباشید ثبت نام کنید بعد از این ثبت نام به جای ماشین سلطان خودرو تحولی بگیر سکه ثبت نام کن سلطان سکه. این بار هم نوبت سلطان مسکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
0
29
همین حرف وزیر. یعنی گران شدن مجددا
وسعتون نمیرسه ثبت نام کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
0
16
... شما ناتوانان سوداگر را
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
0
24
مسولین باستی هیلز نشین غیر از این نمی توانند سخن بگویند به امید روزی که شما را...
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
0
17
میخواستم برم بخرم دست به نقد بودم خوب شد گفتی مچکرم
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
ولي چاره چيست شما كه خانه نداريد!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
1
9
یک سری افتادن تو بازار متاسفانه از سکه وارد ارز میشوند بعد میروند بورس و دوباره برمیگردن مسکن و خودرو همه جا باعث بهم ریختگی بازار میشوند و بقیه مردم را بیچاره میکنند و در آخر یکسری سلطان از توش درمیاید و یک سری هم خانمانسوز و بدبخت که باعث بیچارگی همه شده اند و متاسفانه دولت هم مثل یک نفر از شهروندان زانوی غم بغل گرفته و مردم را نصیحت میکند دریغ از یک اقدام موثر و بازدارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
0
8
گسل مشا" فعال است/ باید آماده وقوع زلزله باشیم
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
0
10
وقتی دلالی دریک کشور حرف اول را می زند نه تنها درعرصه مسکن بلکه در تمام عرصه ها از خودرو وطلا وارز گرفته تا لوازم خانگی و.....قانون تعادل بر اساس عرضه وتقاضا دیگر عمل نمی کند وجایگاهی ندارد.متاسفانه دولت دوازدهم بدلیل مشاوره اشتباه مشاوران نا کارامد این قانون را سرلوحه عمل خود در همه عرصه ها قرار دادونرخ گذاری را آزاد کردوبرعهده خود تولیدکنندگان گذاشت وکنترل ونظارت دولت برقیمتها را برداشت تا نه فقط تولید کنندگان بلکه دلالان وسودجویان وفرصت طلبان که نود درصد سود را می برند براحتی عمل کنند وملت بیچاره را فتیله پیچ و سرمایه های آنان را به جیبهای گشاد خود سرازیر کنند.اکنون بعد از دوسال مدیریت ناکارامداقتصادی اقتصاد خانوارهای ایرانی نابود شده ودرآمدهای اکثریت خانوارهای ایرانی فقط درحدزنده ماندن است و امیدی به آینده برای خود وفرزندانشان تصور نمی کنند.
فرخانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
0
13
سلام این وزیرهم مثل وزیرصمت باید ازسمت وزارت مسکن بندازن بیرون کارایی ندارن ترسو هستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
0
5
اقای وزیرچرا اجازه ثبت نام برای همه راننده نمی دهید کامیون وارداتی ثبت نام بکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
1
14
7 سال عمر ملت را در این دولت به هدر دادید حالا در این یکسال چه کاری از دستتان بر می آید
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
1
15
پدر مردم در اومده آخه سیمان و آجر و آهن که وارداتی نیست که دوست ندارید مردم خونه دار بشن تا کی مردم باید زیر بار بی فکری باشن جونمون به لبمون رسیده دیگه چیزی واسه از دست دادن نداریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
1
14
اره اونی که وسعش نمیرسه دیگه نگران نباشه چون دیگه هیچ وقت وسعش نمیرسه
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
11
بقولی آمدی جانم بقربانت ولی حالا چرا بی وفا حالا که من افتادم از پا چرا آخر یکی نیست به این آقا بگه چرا کار را به اینجا میرسانید بعد بگید آله می کنیم فقط این می تونم به شما بگم ای کاش مستاجر بودید نه شما بلکه تمام هیت دولتت شاید بداد مردم می رسیدید شماها از خون شهدا خجالت بکشید چرا قدرت دست یک عده ثروتمند چرا فقرا روز به روز فقیرتر میشوند مسولیت همه کارهایتان را به گردن بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
1
12
خداروشکر یک ذره به اندازه یک سلول و یاخته نگران شده بودم که با درایت حضرت وزیر خیالم راحت شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
29
ما دیگه خیلی وقته نگران هیچی نیستیم. مرگ صد شرف داره به این زندگی که برای ما ساختید. نه دنیا داریم نه آخرت.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
16
هرچه دولت میگه برعکس جواب میده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
13
اینهمه بدبختی که برای مردم !ایجاد شده البته خودمان خودمان را بدبخت کردیم گناه کسی نیست جناب وزبر شما چرا خودتت را اذیت میکنی وزیریتی بکن
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
20
خلایق هر چه لایق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
10
ما که چهل ساله نگران چیزی نیستیم همه چیز عالیه و هیچ کمبودی در هیچ جا نداریم شما به کار هاتون رو انجام بدین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
مثل آن وزير قبلي افتخار كن كه يك مسكن مهر افتتاح نكردي
بیچاره از دست دولت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
5
الان مردم تو تهران به زور خونه اجاره ای پیدا میکنن با این قیمتا خونه خریدن که خواب و خیاله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
7
وقتی موقع انتخابات با یک یارانه مردم کم درآمد را گول میزنند و رای آنها را می خرند باید منتظر چنین افرادی هم باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
0
8
ازجونیم فقط قسط دیدم .داشتم خودمومیکشتم تا بعدنه سال بازحمتی که کشیدم بتونم یه خونه پنجاه متری بخرم وبچه م که همش ارزومیکنه کی خودمون خونه میخریم براورده کنم فقط ده میلیون کم داشتم تو فکر بودم که اونو چه جوری جورکنم که قیمت ها رفت بالا یه دفعه به خودم امدم که پولم شده اندازه ی یه رهن خونه حالا بچم ازم میپرسه پس کی خونمونو میخریم ...اخه سیرچه خبر ازگرسنه داره .
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
0
5
سوار لندکروز جابجا میشن اصلا نمیدونن فقر چیه.
بلاخره همه چی درست میشه شک نکنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
0
5
احسنت آقای وزیر
دیگه راحت شدم داشتم از فکر دق می کردم
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
0
4
مردم اگر خانه ندارند نگران نباشند من داشتن خانه در سرای آخرت را برای آنها تضمین می کنیم خیالتان راحت باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
0
3
راست مي گويد عزيزان هفت سال مسكن را تعطيل كردند در عرض يك سال مي خواهند معجزه كنند و گراني خانه و اجاره ثمره هفت سال خيانت است آن وزير قبلي كه گفت من افتخار مي كنم يك مسكن مهر افتتاح نكردم واقعا ننگ
ناشناس
|
Luxembourg
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
0
2
پاسخ منطقی نیست زیرا امکانات دولت بسیار ضعیف تر از آن است ک بنظرم خیلی از بی خانه ها باید سال ها انتظار بکشند شاید و شاید صاحب خانه شوند.
کامی.سان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
1
3
این خواسته های فانی وزود گذر دنیوی را دور بریزید وبه فکر اخرتتان باشید لااقل درطول روز دوسه ساعت گریه کنید وازگناهانتان توبه کنید ...
پدرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
0
4
کی تموم میشید؟
ناشناس
|
Sweden
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
0
1
خونه که برا ما رویا شده.
اصلا نگرانش نستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
آقای وزیر راه من ماهانه یک میلیون میدم بهت برام جمع کن خونه بخر برام... به شرطی که 50 سال طول نکشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
راستی آقای وزیر یک فکری بحال این تسهیلات که بانک میده بکن ضامن ندارم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین