کد خبر: ۷۰۳۱۲۰
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با اشاره به ماجرای درگیری یک نماینده مجلس با سرباز پلیس راهور گفت: بسیار متاسفم برای کسی که می‌رود و از مردم رأی می‌گیرد و به عنوان نماینده آنان وارد مجلس می‌شود اما کشیده به یک سرباز می‌زند.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار ابوالفضل شکارچی در حاشیه نشست خبری با موضوع سربازی در پاسخ به سئوالی در مورد رسیدگی به ماجرای علی اصغر عنابستانی که بر سر اصرار برای ورود غیرمجاز به خط ویژه به صورت یک سرباز پلیس راهور سیلی زده بود، گفت: بسیار متاسفم برای کسی که می‌رود و رأی مردم را می‌گیرد و به عنوان نماینده آنان وارد مجلس می‌شود و حتی اگر آن سرباز خطاهم کرده باشد به اوکشیده بزند.

اوتصریح کرد: سیلی به سرباز یعنی سیلی به نظم و امنیت و نیروهای مسلح و به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

وی به ماجرای درگیری یک بازپرس با سربازی در یکی از شهرهای شمالی نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه با آن فردی که با عنوان بازپرس با سرباز درگیر شد هم علیرغم قول‌هایی که دادند، برخورد نشد.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با بیان اینکه ما این موارد را پیگیری می‌کنیم، ادامه داد: در شأن جمهوری اسلامی نیست که بازپرس قلدری کند یا یک نماینده به صورت سرباز سیلی بزند. این سربازان برای خدمتی که می‌کنند آموزش دیده‌اند و حتی اگر تخلف هم کرده باشند، راهکار قانونی دارد و نباید به او سیلی بزنند.


وی افزود: ما به عنوان نیروهای مسلح امروز از هر دوی آن افراد شاکی هستیم، نباید اجازه دهیم به سربازی که در این شرایط داوطلبانه و صادقانه در حال خدمت است سیلی زده و به مشکلاتش افزوده شود.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه حساب مجلس محترم شورای اسلامی از چنین نمایندگانی جداست، گفت: حساب این فرد از نماینده‌های مردم جداست. در نظام جمهوری اسلامی فرقی بین نماینده و وزیر و امیر و وکیل با دیگر شهروندان وجود ندارد. قانون گفته که نباید از خط ویژه عبور شود و اجرای آن هم برای همه یکسان است و سرباز هم به همین وظیفه خود عمل کرده است.

وی ادامه داد: این سرباز سازمان دارد و هیچکس حق ندارد به او توهین کند. این فرد با مجری قانون برخورد کرده و بعد هم می‌گوید قانونگذار است.

شکارچی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد شکایت متقابل عنابستانی از سرباز و حمایت ستادکل از سرباز وظیفه گفت: مساله دو موضوع دارد، اگر محرز شود که سرباز هم تخلفی داشته به آن رسیدگی خواهد شد. اما مساله سیلی زدن هم تخلفی است که حتما شاکی هستیم و آن را پیگیری خواهیم کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵
Said
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
0
1
حق بود فرمانده نیرو یه کشیده به نماینده مجلس می زد یا حق بازپرس را می گذاشت کف دستش تا اینقدر تحقیر نشود. در خیلی از کشورها کسی جرات ندارد به نیروهای مسلح نگاه تحقیر آمیز کند ولی اینجا یه سرباز را در خیابان می زنند یکی را به خاطر انجام وظیفه اش می بندند و شکنجه می کنند ولی نیروهای مسلح ... نیروهای مسلح تنها نهادی هستند که راسا می توانند قانون را اجرا کنند لااقل از خودشان دفاع کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
0
1
برای سرباز وطن متاسفم که حقش داره پایمال میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
0
2
نیروهای مسلح نباید این را بپذیرند . عدالت حکم میکند قانون گزاری که خود به قانون احترام نمیگزارد و مجری قانون را مورد ضرب وشتم قرار میدهد حق و لیاقت قانون گزاری ندارد و باید از مجلس اخراج شود .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
0
1
فقط متاسف نباشید , از حق دفاع کنید و به دنبال برخورد جدی با خلاف کار باشید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
0
0
متاسفانه بعضی رای می خرند با غذا وتراول
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین