کد خبر: ۸۰۱۰۶۴
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲

۶ راه آسان برای کاهش خستگی بعد از ظهر

مطالعات تایید کرده اند که بدن انسان به طور طبیعی در روز‌های کاری و بین ساعات ۲ تا ۴ بعد از ظهر دچار کاهش انرژی می‌شود.
۶ راه آسان برای کاهش خستگی بعد از ظهر
آفتاب‌‌نیوز :

بسیاری از افراد در این میان برای افزایش بهره وری و بازیابی انرژی به کافئین و قهوه متوسل می‌شوند. اما این تنها راه نیست. شما می‌توانید قهوه نخورید و خواب شبانه خود را دچار مشکل نکنید و در عین حال در کل روز از انرژی کافی برخوردار باشید:

آب بنوشید: تشنگی تاثیر بسیار قوی بر عملکرد مغز دارد. بر اساس مطالعات، حتی کم آبی جزئی بدن می‌تواند باعث کاهش عملکرد شناختی و عدم بهره وری شود. اگر انرژی شما رو به محو شدن می‌رود، یک لیوان آب به همراه چند قطره لیمو بنوشید. ویتامین سی موجود در لیمو احساس طراوت و انرژی را به شما باز می‌گرداند و عملکرد مغز را بهبود می‌دهد.

شیرینی نخورید: در هنگام خستگی از مصرف کیک، دونات، و کربوهیدرات‌های سفید و تصفیه شده اجتناب کنید، چون به همان سرعت که انرژی خود را از این طریق به دست می‌آورید، به همان سرعت دچار کاهش انرژی و افت قند خون می‌شوید. در عوض می‌توانید سبزیجات تازه، چربی‌های سالم و منابع پروتئین را به میان وعده خود اضافه کنید. مصرف قهوه را در هنگام بعد از ظهر فراموش کنید، چون اگرچه برای مدت کوتاهی نوشیدن آن سودمند است، اما در طولانی مدت باعث کسالت شما می‌شود. به جای قهوه چای سبز بنوشید.

تحرک داشته باشید: در هنگام خستگی از حرکات کششی استفاده کنید. این حرکات خون را در بدن دوباره جریان می‌دهد و ذهن را آماده فعالیت دوباره می‌کند. حتی قدم زدن‌های کوتاه نیز منجر به بازیابی انرژی به طور موثر می‌شود.

یک میان وعده سالم داشته باشید: گاهی اوقات افت قند خون منجر به خواب آلودگی می‌شود. اگر این اتفاق برای شما افتاد، آجیل و میوه و یا هویج میل کنید. مغز شما بیشترین انرژی را از بدن تان می‌گیرد و به تغذیه صحیح نیاز دارد.

چرت بزنید: گاهی اوقات شما فقط باید به بدن تان گوش بدهید. تمایل به چرت زدن در هنگام بعد از ظهر کاملا طبیعی است. اگر شما این موقعیت را حتی برای ۱۰ دقیقه دارید، آن را از دست ندهید.

صورت خود را با آب سرد شستشو دهید: با ریختن آب سرد روی صورت خود، استرس روزانه را از ذهنتان بشویید! تحقیقات نشان داده اند که آب سرد باعث می‌شود تمرکز شما بالا برود. هر وقت احساس کردید کرختی بعدازظهر به سراغتان آمده، چندین بار آب سرد به صورتتان بزنید تا ببینید که چه تاثیری دارد. به علاوه، بررسی‌ها نشان داده است که دوش گرفتن صبح زود با آب سرد نیز می‌تواند از شما استرس زدایی و سرحالتان کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین