کد خبر: ۸۵۶۹۳۹
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۵

حذف قابلیت «بلاک» از شبکه اجتماعی ایلان ماسک

شبکه اجتماعی «ایکس» (توییتر سابق)، ویژگی حفاظتی که به کاربران امکان می‌داد حساب‌های دیگر را مسدود (بلاک) کنند، حذف خواهد کرد.
حذف قابلیت «بلاک» از شبکه اجتماعی ایلان ماسک
آفتاب‌‌نیوز :

قابلیت «بلاک» در «ایکس» به کاربران اجازه می‌دهد دسترسی حساب‌های خاصی را برای تماس، مشاهده پست‌های آنها یا دنبال کردنشان، محدود کنند.

ایلان ماسک، مالک شرکت شبکه اجتماعی «ایکس» در پستی اعلام کرد: «بلاک»  به عنوان یک «ویژگی» حذف خواهد شد و تنها استثنا، برای پیام‌های مستقیم خواهد بود.

وی گفت: «ایکس» قابلیت «میوت» را حفظ خواهد کرد که مشاهده حساب‌های خاص را محدود می‌کند اما برخلاف مسدودسازی، حساب دیگر را نسبت به این اقدام مطلع نمی‌کند.

این میلیاردر خود را مدافع مطلق آزادی بیان خوانده است اما بعضی از منتقدان می‌گویند که رویکرد او، غیرمسئولانه است. محققان دریافته اند که از زمان خریداری شدن این پلتفرم توسط ایلان ماسک، نفرت پراکنی در آن افزایش پیدا کرده است و بعضی از دولت‌ها، این شرکت شبکه اجتماعی را متهم کرده اند که اقدامات کافی برای نظارت بر محتوا انجام نمی‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، حذف یا محدود کردن قابلیت «بلاک» در «ایکس»، برخلاف دستورالعمل فروشگاه اپ استور اپل و گوگل پلی آلفابت خواهد بود. اپل اعلام کرده است که اپلیکیشن‌های که مبتنی بر تولید محتوا توسط کاربر هستند، باید قابلیت مسدود کردن کاربران مزاحم را داشته باشند. فروشگاه گوگل پلی استور هم اعلام کرده که اپلیکیشن‌ها باید یک سیستم درون برنامه‌ای برای مسدود کردن محتوای تولید کاربران و کاربران، داشته باشند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین