کد خبر: ۸۹۸۲۷۰
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۹

وزیر کار: سال‌ جاری بیش از یک میلیون فرصت شغلی ایجاد کرده‌ایم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حوزه اشتغال قولی داده شده بود عملیاتی شده است و هم سال ۱۴۰۱ هم سال ۱۴۰۲ به روایت آمار و مستندات موجود بیش از یک میلیون فرصت شغلی ایجاد کرده‌ایم.
وزیر کار: سال‌ جاری بیش از یک میلیون فرصت شغلی ایجاد کرده‌ایم
آفتاب‌‌نیوز :

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در حاشیه نشست دیروز هیات دولت گفت: در حوزه اشتغال قولی که توسط دولت داده شده بود عملیاتی شده است و هم سال ۱۴۰۱ هم سال ۱۴۰۲ به روایت آمار و مستندات موجود بیش از یک میلیون فرصت شغلی ایجاد کرده‌ایم.

مرتضوی ادامه داد: ناترازی صندوق‌هایمان را قدری به همترازی رسانده‌ایم و بدهی‌های صندوق ها به بانک‌های عامل به شدت کاهش یافته است و انشالله به صفر خواهد رسید، منابع در آمدی را مستحکم کردیم، ضریب پشتیبانی صندوق ها تصویب شده و رو به افزایش است و در حوزه های مختلف مانند رسیدگی به دعاوی، فرایند آن ها کوتاه شده است و مدت رسیدگی کاهش پیدا کرده است.

وزیر کار گفت: بالغ بر 4 میلیون نفر در دوره ای که در مرکز آموزش فنی و حرفه ای برگزار شده است شرکت کرده اند.در سازمان بهزیستی هیچ مدد جوی پشت نوبتی نداریم و افزایش 40 درصدی حقوق مستمری بگیران را در سازمان بهزیستی را داشتیم.

مرتضوی درباره میزان افزایش حقوق سال آینده و این‌که «پیشنهاد دولت روی چند درصد است»، اظهار کرد: ما پیشنهاد خاصی نداریم و ما باید قانون را اجرا کنیم. قانون دقیقا فرآیندها را مشخص کرده است. تلاش ما این است که ضریبی که همه ساله نسبت به سبد معیشت دیده و معادل آن ضریب پرداخت می‌شد امسال بتوانیم یه تکانی به آن بدهیم یعنی افزایش پیدا می‌کند.

وی در پاسخ به میزان سبد معیشتی گفت: قرار است انستیتو تغذیه پیشنهادات خود را بیاورد و بعد از آن محاسبه خواهیم کرد.

مرتضوی درباره اجرای طرح کالابرگ الکترونیک گفت: خوشبختانه مرحله دوم شروع شده و با استقبال خوبی مواجه بوده است. کالابرگ کار بسیار کارستانی بود و نزدیک به ۱۸ میلیون از ۲۰ میلیون خانوار جامعه هدفمان از این یارانه استفاده کردند و اگر ضریب ۳.۳ که ملاک است به خانوارها بدهیم تقریبا بالغ بر ۵۴ میلیون نفر از جامعه ۶۰ میلیونی هدف از کالابرگ استفاده کرده‌اند.

وی ادامه داد: در این طرح فرآیندها بسیار خوب بوده استو در بالغ بر ۲۲۰ هزار فروشگاه انجام می‌شود و معطلی، صف و کمبود کالا نداریم و مردم هم در مرحله دوم که از ۱۸ اسفند آغاز شده است با یک شیب ملایم در حال استفاده هستند. کسانی که مشمول کالابرگ و یارانه اضافی می‌شوند قطعا بدانند که منابع آن را تامین کرده‌ایم و مشکلی برای اجرای طرح نخواهیم داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در افزایش میزان یارانه گفت: الان این بحث کالابرگ الکترونیک را برای ۳ ماه پیش‌بینی کردیم و تا ۱۸ اردیبهشت ادامه دارد و بعد قرار شد مجددا در صحن دولت بحث بشود که ببینیم ادامه پیدا کند یا نه برای افزایش یارانه فعلا تصمیمی گرفته نشده و در جلسات آتی اگر تصمیمی گرفته شد حتما خواهیم گفت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین