کد خبر: ۶۴۹۰۵۳
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۵
این خبر به روزرسانی شده است
کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۰۷۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۹۳۶۵۷ نفر رسید.
آفتاب‌‌نیوز :

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۹۵۷ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۷۳۷۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. ۲۹۶۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون نیز ۴۵۳ هزار و ۳۸۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

به گزاش آفتاب‌نیوز؛ بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان‌های مربوط به خود را اعلام می‌کنند. با این حال، در برخی استان‌ها مثل تهران، خراسان رضوی، مازندران، گلستان، قم، اصفهان، گیلان و البرز آماری اعلام نمی‌شود یا اگر هم اعلام می‌شود به صورت ناقص است. به گفته مقامات وزارت بهداشت، وضعیت برخی از این استان‌ها از نظر شیوع کرونا قرمز است. در برخی استانهای دیگر نیز آمار شفاف و کاملی از بیماران کرونا ارائه نمی‌شود.

آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۱۰ اردیبهشت+جدول

بیشتر بخوانید: آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۹ اردیبهشت+جدول

در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در سراسر کشور تا ۱۰ اردیبهشت 99 آمده است. منبع این آمار، اظهارات مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است.

  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
1 آذربایجان شرقی   ۳۶۲   ۴۶۲۸
2 آذربایجان غربی ۶۸ ۱۶۲ نفر تا ۹ اردیبهشت ۱۴۱۴ ۲۶۵۵
3 اردبیل        
4 اصفهان(به‌جزکاشان) ۹۵      
5 البرز        
6 ایلام ۵ ۵۲   ۵۰۵
7 بوشهر ۵ ۱۱ ۱۴۲ ۲۴۲
8 تهران        
9 چهارمحال و بختیاری ۱۲ ۲۵ ۳۲۶ ۳۶۹
10 خراسان جنوبی ۳ ۴۲ ۴۹۳ ۵۴۷
11 خراسان رضوی        
12 خراسان شمالی ۴۴   ۷۷ ۷۰۰
13 خوزستان ۱۵۸ ۲۰۹ ۱۹۹۹ ۲۵۹۸
14 زنجان ۸ ۱۰۳ ۷۸۲ ‭۹۸۰ 
15 سمنان        
16 سیستان‌وبلوچستان        
17 فارس ۵۹ ۸۵ ۸۱۴ ۳۵۴۷
18 قزوین        
19 قم ۶۴      
20 کردستان ۶۴ ۱۱۹ ۷۲۰ ۱۲۴۱
21 کرمان ۲۸ ۵۰ ۳۴۵ ۶۹۷
22 کرمانشاه ۴۷ ۷۶   ۱۱۷۹
23 کهگیلویه و بویراحمد ۶ ۸   ۴۸۷
24 گلستان        
25 گیلان        
26 لرستان        
27 مازندران ۸۳      
28 مرکزی        
29 هرمزگان ۲۷ ۲۴ ۲۶۸ ۸۱۷
30 همدان        
31 یزد        

***

شناسایی ۶۸ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به ۲ هزار و ۶۵۵ نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و ۴۱۴ نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته از ۳۹۰ مورد جدید، تست کرونا در استان انجام شد که تعداد ۶۸ مورد از آن‌ها مثبت جدید مبتلا به ویروس کووید ۱۹ گزارش شده است که در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان به ۲ هزار و ۶۵۵ نفر افزایش یافت.

وی افزود: از ۶۸ مورد جدید مبتلا به ویروس کووید ۱۹ تعداد ۵۳ مورد آن از بیماران سرپایی و ۱۵ مورد در بیمارستان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به تعداد بهبودیافتگان آذربایجان‌غربی، تصریح کرد: ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۲ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شدند که در مجموع تعداد بهودیافتگان در استان به یک هزار و ۴۱۴ مورد افزایش پیدا کرد.

آقازاده با اشاره به اینکه در بعضی شهر‌های استان مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا گزارش نشده است اذعان کرد: از ۲۴ مورد جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده در ارومیه تعداد ۱۷ نفر از آنان بیماران سرپایی و هفت نفر از بیماران بستری، در بوکان، تکاب، پیرانشهر هر کدام یک مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا از بیماران بستری شده و چایپاره یک مورد سرپایی، خوی ۱۸ مورد جدید مبتلا به کرونا که یک مورد آن از بیماران بستری شده و ۱۷ مورد از بیماران سرپایی، سلماس یک مورد سرپایی، شاهین دژ سه مورد که یک مورد آن بستری و ۲ مورد سرپایی، مهاباد ۱۱ مورد مثبت که یک مورد بستری و ۱۰ مورد سرپایی، میاندوآب ۵ مورد مثبت که یک مورد بستری و ۴ مورد سرپایی، نقده ۲ مورد مثبت جدید که یک مورد بستری و یک مورد سرپایی مبتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: روند مبتلایان به ویروس کرونا در استان سیر نزولی را دارد و تعداد افراد بستری شده و فوتی ناشی از ویروس کرونا کاهش یافته، اما توصیه می‌شود به طور حتم مردم بهداشت فردی و طرح فاصله‌گذاری هوشمند را جدی بگیرد و در مواقع غیرضروری از خانه خارج نشوند تا بتوانیم زنجیره ابتلا به ویروس کرونا را شکسته و هزینه کمتری برای این بیماری پرداخت کنیم.

مبتلاشدن ۴۶۲۸ نفر به کرونا در آذربایجان شرقی

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان شرقی به ۴۶۲۸ نفر رسید.

صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در جلسه مجمع سلامت شهرستان جلفا گفت: تعداد کل آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان ۴۶۲۸ نفر هست که متاسفانه ۳۶۲ نفر از این آمار فوت کردند.

صومی گفت: در مقایسه با هفته‌های قبل روند نزولی را در بستری بیماران و تعداد فوتی‌ها ملاحظه می‌کنیم. شهرستان جلفا با ۳۵ نفر مبتلا به ویروس کرونا جز سه شهرستان تقریبا غیر آلوده محسوب میشود و امیدواریم با رعایت فاصله گذاری هوشمند شاهد مدیریت و کنترل هرچه بیشتر شیوع ویروس در شهرستان جلفا و استان باشیم.  هیچگونه افطاری در ماه مبارک رمضان داده نشود و مردم دور هم جمع نشوند و اگر بناست از مردم حمایت شود از طریق اهدای جیره خشک و یا کمک مالی اقدام شود تا بتوانیم از گسترش این ویروس رهایی یابیم. ما با گردش افراد مخالف نیستیم، ولی در هرجایی که اجتماع وجود دارد ویروس حضور دارد و اگر گردشگران به سلامت خود و جامعه اهمیت می‌دهند نباید در جمع حضور داشته باشند.

ثبت ۴۴ مورد جدید ابتلا به کرونا در خراسان شمالی

۴۴ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس، ظرف مدت ۲۴ ساعت در خراسان شمالی ثبت شد.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده، تا ظهر ۱۰ اردیبهشت، شمار مبتلایان به کووید ۱۹ با جهشی صعودی به ۷۰۰ نفر افزایش یافت و تعداد جانباختگان ناشی از کرونا ویروس نیز با ثبت ۲ مورد جدید به ۷۷ نفر رسید.

۲۷ مورد جدید به آمار بیماران کرونا در هرمزگان اضافه شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: ۲۷ مورد جدید به آمار مبتلایان کرونا در هرمزگان اضافه شد.

محمود حسین پور چهارشنبه شب در نشست با خبرنگاران در تشریح آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا در استان هرمزگان، ۲ هزار و ۳۲۷ بیمار با تشخیص بیماری حاد تنفسی تاکنون بستری شده‌اند، که ۲ هزار و ۴۵ نفر از این تعداد بهبود یافته‌اند و ۱۳۷ نفر همچنان بستری، ۹۰ نفر ایزوله، ۲۶ نفر در ICU و ۲۱ نفر در بخش‌های عادی بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با ابراز نگرانی از افزایش ناگهانی آمار مبتلایان به کرونا در شهر بندرعباس، گفت: پنج هزار و ۹۰۱ نفر به‌صورت سرپایی به‌دلیل مشکوک بودن به کرونا نمونه‌گیری شده‌اند که تنها ۸۱۷ مورد مثبت بوده است. تاکنون ۲۶۸ نفر بهبود و ترخیص شده‌اند، ۴۶۳ نفر تحت مراقبت خانگی و ۳۵ نفر تکمیل درمان را سپری می‌کنند .۲۷ نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند.

وی با بیان اینکه از ابتدای آغاز اپیدمی کرونا در هرمزگان تاکنون ۲۴ نفر بر اثر این بیماری در هرمزگان فوت کرده‌اند و طی ۲۴ ساعت گذشته خوشبختانه به آمار فوتی‌ها اضافه نشده است، عنوان کرد: تعداد ۲۷ نفر در استان طی ۲۴ ساعت گذشته مثبت هستند که ۲۶ نفر از شهرستان بندرعباس، ۱ نفر در بستک به شمار آمار افراد مبتلا به کرونای مثبت جدید در هرمزگان اضافه شد.

حسین پور اضافه کرد: بندرعباس با ۵۳۸، میناب با ۸۹، کیش با ۵۲، قشم ۴۳، حاجی‌آباد با ۲۵، بندر لنگه با ۲۶، رودان با ۱۸، پارسیان با ۱۲، بندر خمیر با ۶، بستک ۶ و جاسک ۲ مورد؛ جزئیات روند توزیع ابتلا به ویروس کرونا در استان هرمزگان است.

شمار مبتلایان کرونا ویروس در خوزستان به ۲۵۹۸ نفر رسید

سخنگوی علوم پزشکی اهواز از شناسایی ۱۵۸ مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس در طول ۲۴ ساعت گذشته در خوزستان خبر داد.

علی احسانپور، سخنگوی علوم پزشکی اهواز، دقایقی پیش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۸ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در خوزستان شناسایی شد تا مبتلایان به ۲۵۹۸نفر افزایش یابد.

وی افزود:موارد جدید به تفکیک اهواز ۸۱ نفر، امیدیه ۱ نفر، اندیمشک ۱ نفر، باوی ۱۲ نفر، دشت ازادگان ۱ نفر، رامهرمز ۶ نفر، کارون ۸ نفر، ماهشهر ۲ نفر، مسجدسلیمان ۴ نفر، هندیجان ۲ نفر، هویزه ۶ نفر، شوشتر ۶ نفر، بهبهان ۳ نفر، دزفول ۱۳ نفر، شوش ۳ نفر، گتوند ۵ نفر، آبادان ۲ نفر، خرمشهر ۲ نفر بوده است. با شناسایی این ۱۵۸ مورد جدید، تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ از آغاز بروز کرونا تاکنون در خوزستان به ۲۵۹۸ مورد افزایش یافت.

وی اضافه کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که امار جانباختگان به تفکیک در اهواز ۳ مورد، کارون ۱ مورد، شوشتر ۲ مورد گزارش شده است و تعداد جانباختگان به ۲۰۹ نفر رسید. در حال حاضر ۳۹۰ بیمار در مراکز درمانی استان تحت درمان هستند و خوشبختانه از ابتدای آغاز بحران همه‌گیری کرونا ویروس تاکنون ۱۹۹۹ بیمار پس از بهبودی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

سخنگوی علوم پزشکی اهواز با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان گفت: انتظار میرود شهروندان جز در مواقع ضروری از منزل خارج نشوند و ضمن رعایت اصول بهداشتی و مراقبتی، فاصله اجتماعی را بیش از پیش رعایت کرده و از حضور در تجمعات و اماکن پر تردد بپرهیزند و حدالامکان از سفر‌های بین شهری خودداری نمایند.

بستری ۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران: ۲۴ ساعت گذشته ۸۳ بیمار جدید مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به تدوام شیوع کرونا ویروس در استان اشاره کرد و گفت: ۳۴۶ نفر مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های مازندران بستری هستند.

موسوی افزود: از این تعداد افراد مشکوک بستری شده در استان ۲۴ساعت گذشته ۷۷ نفر بهبودی کامل یافتند و از بیمارستان مرخص شدند. در این مدت ۶۲ بیمار جدید در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مردم خواست ضمن رعایت مسائل بهداشتی از رفت و آمدها، رفتن به مهمانی و بیرون رفتن‌های غیرضرور درماه مبارک رمضان پرهیز کنند.

همچنین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ بیمار جدید در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

جوانیان افزود: ۱۱۲ نفر مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل بستری هستند. از این تعداد افراد مشکوک بستری شده ۲۴ساعت گذشته ۱۹ نفر بهبودی کامل یافتند و از بیمارستان مرخص شدند.

۵ مورد ابتلای جدید به کرونا در استان بوشهر

دکتر سعید کشمیری، دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از ابتلای ۵ نفر دیگر به کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت‌ماه ۲۴۲ نفر شامل ۱۲۴ مرد و ۱۱۸ زن است.

وی افزود: از پنج بیمار جدیدی که نتیجه آزمایش کرونا ویروس آن‌ها مثبت اعلام‌شده است، چهار بیمار در شهرستان بوشهر و یک بیمار در شهرستان دشتستان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: دو بیمار جدید شهرستان بوشهر خانم‌هایی ۸۱ ساله و ۳۹ ساله از یک خانواده و ساکن کنار تخته استان فارس هستند که با مورد مثبت در ارتباط بوده‌اند و در حال حاضر در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی هستند.

وی ادامه داد: دو بیمار جدید دیگر شهرستان بوشهر، یکی خانم ۳۱ ساله که بعد از مراجعه به مرکز خدمات جامع سلامت شناسایی‌شده و در منزل تحت مراقبت است و دیگری نیز خانمی ۶۷ ساله که در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی است.

کشمیری بیان کرد: بیمار جدید دیگر آقایی ۸۳ ساله ساکن شهرستان دشتستان است که در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بابیان اینکه تا امروز ۶۶ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۲۴۲ نفر) تاکنون ۱۴۲ نفر از آنان بهبودیافته و ۷۱ نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند و ۱۸ نفر دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.

شناسایی ۴۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان کرمانشاه

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی تعداد مبتلایان کرونا در استان کرمانشاه را یک هزار و ۱۷۹ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۷۶ نفر جان باخته اند.

 مهدی محمدی افزود: از ۴۷ بیمار شناسایی شده در ۲۴ ساعت گذشته، ۷ مورد مربوط به بیماران بستری و ۴۰ مورد نیز مربوط به بیماران سرپایی است.  از مجموع تعداد مبتلایان استان، ۴۹۵ نفر جزء بیماران بستری و ۷۳۱ نفر نیز جزء بیماران سرپایی هستند.

محمدی خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان کرمانشاه تا به امروز ۲۴۶۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شدند که از این تعداد ۲۰۲۰۴ نفر ترخیص شده و ۱۸۰ نفر نیز در حال حاضر بستری هستند.

افزایش بیماران کرونایی در کرمان

با شناسایی ۲۸ کرونایی در کرمان، آمار مبتلایان به ۶۹۷ نفر رسید.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با ارسال ۲۱۵ نمونه به آزمایشگاه‌های استان کرمان، آزمایش ۲۸ نفر مثبت شد که ۱۱ نفر مرد و ۱۷ نفر زن هستند.

دکتر شفیعی افزود: از مبتلایان ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان و ۱۲ مورد رفسنجان، دو مورد بم و دو مورد مربوط به دانشکده علوم پزشکی سیرجان است. خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته فوتی به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ گزارش نشد و در مجموع از ابتدا اپیدمی از اول اسفند تاکنون ۵۰ نفر در استان کرمان جان باخته اند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا خاطر نشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده ودر مجموع از ابتدا تاکنون ۳۴۵ نفر بهبود یافته اند. افزایش ناگهانی آمار در دو سه روز اخیرمربوط به موارد سرپایی است، زیرا، این ویروس به راحتی در چرخه خانواده به گردش در می‎آید، وخودمراقبتی نکته اصلی برای قطع زنجیره ویروس کرونا است.

آمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۲۴ ساعت گذشته از ۶۲ آزمایش انجام شده، تست ۳ نفر مثبت شد که ۲ نفر مربوط به شهرستان بیرجند و یک نفر مربوط به شهرستان درمیان است.

دکتر مهدی زاده افزود: با این تعداد، مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی به ۵۴۷ رسیدند که ۴۹۳ نفر پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شدند و ۱۲ نفر بستری اند که حال دو نفر وخیم است. جان باختگان ناشی از کرونا همچنان ۴۲ نفر هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند همچنین ازغربالگری ۲۶۷ هزار و ۶۸۰ نفر در مرحله دوم خبر داد.

بستری شدن ۹۵ بیمار جدید با علائم کرونا در استان اصفهان

در ۲۴ ساعت گذشته ۹۵ بیمار جدید با علائم کرونا در مراکز درمانی شهرستان‌های استان اصفهان بستری شده اند.

 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: همچنین با ترخیص ۷۸ بیمار بهبود یافته کرونا در این مدت از مراکزدرمانی ۲۲ شهرستان این استان، تعداد بیماران بستری به ۶۶۳ نفر رسید.

آرش نجیمی افزود: همچنین ۱۶۰ بیمار مبتلا به کرونا با حال عمومی وخیم در بخش‌های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی این استان تحت درمان هستند. هنوز به روند سیر نزولی تعداد مبتلایان کرونا در مراکز درمانی نرسیده ایم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از مردم خواست بهداشت فردی را رعایت و از تردد‌های  غیر ضروری پرهیز کنند تا بتوانیم به روند سیر نزولی این بیماری نفس گیر برسیم.

بستری شدن ۱۶ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان شهید بهشتی کاشان

در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶ نفر با تشخیص بیماری حاد تنفسی در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۰۵ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری هستند گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در منطقه کاشان تاکنون ۲۴۸۴ بیمار از بیمارستان‌های بهشتی کاشان و سید الشهدای آران و بیدگل مرخص شده اند.

سید علیرضا مروجی با بیان اینکه نتیجه آزمایش ۱۱۱۲ بیمار حاد تنفسی از نظر ابتلا به ویروس کرونا مثبت و ۹۴۸ نفر نیز منفی اعلام شده است افزود: در همین مدت ۲۱۴۴۱ نفر به مراکز درمانی شهر‌های کاشان و آران و بیدگل مراجعه کردند.

۵ مورد ابتلای جدید کرونا در استان ایلام

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۵ ایتلای جدید کرونا ویروس دراستان گزارش شده است

دکتر کریمیان افزود با احتساب موارد جدید شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان به ۵۰۵ مورد افزایش یافته است. خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش نشده است. شهرستان‌های ایلام وایوان از نظر ابتلا به ویروس کرونا وموارد فوتی در وضعیت قرمز قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از عموم مردم خواست با رعایت توصیه‌های بهداشتی به کند شدن ویا قطع زنجیره بیماری در استان کمک کنند.

افزایش ۶ نفری مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به کرونا در دهمین روز از اردیبهشت ماه ۹۹، گفت: از مجموع جواب‌های دریافت شده امروز، ۶ مورد مثبت شناسایی شد.

دکتر پرویز یزدان پناه گفت: با احتساب آمار جدید امروز، شمار مبتلایان به کرونا در استان به ۴۸۷ بیمار رسید.

وی با اشاره به اینکه پنج مبتلا به کرونا از خوشه‌های قدیمی بوده اند، افزود: از شمار مبتلایان جدید استان دو مرد و چهار زن در شهرستان کهگیلویه هستند. در چنین شرایطی باید در منزل بمانیم، زیرا خانه امن‌ترین محل برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا است، اما اگر ضرورت دارد که برای تامین مایحتاج زندگی به بیرون از خانه برویم باید نکات بهداشتی را رعایت کنیم. با توجه به بازگشایی اصناف مردم توجه داشته باشند، در بیرون از خانه به ویژه اماکن عمومی، باید فاصله حداقل یک متری خود را با دیگران حفظ کنید.
 
شناسایی ۵۹ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۵۹ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد.

عبدالرسول همتی افزود: از یک هزار و ۴۹۶ مورد نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص مولکولی کروناویروس در روز گذشته تاکنون، ۵۹ مورد مثبت گزارش شده است که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به سه هزار و ۵۴۷ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد فوتی بر اثر ابتلا به کروناویروس در استان گزارش شده است، افزود: تاکنون ۸۵ نفر در استان به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده اند. تاکنون ۸۱۴ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شدند و دو هزار و ۴۷ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی بوده اند. از ۸۵ مورد فوتی در استان فارس تاکنون بر اثر ابتلا به کرونا ویروس، ۵۴ مورد به شیراز؛ هشت مورد به مرودشت؛ سه مورد به آباده و دو مورد به اقلید اختصاص دارد و در شهرستان‌های رستم، کازرون، داراب، پاسارگاد، زرقان، ارسنجان، سروستان، نی ریز و بیضا هر کدام یک مورد فوتی بر اثر کرونا ویروس تاکنون گزارش شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شهروندان خواست ضمن در خانه ماندن، رعایت بهداشت فردی و پرهیز از تجمعات و تردد‌های غیرضروری، استفاده از ماسک و رعایت فاصله امن در روابط اجتماعی را برای پیشگیری از گسترش کروناویروس موثر دانست و توصیه کرد: کارفرمایان متناسب با فضای مشخص شده در مکان‌های سرپوشیده (دو مترمربع برای هر فرد) مراجعان را بپذیرند و مردم نیز به عنوان مطالبه عمومی از کارفرمایان درخواست کنند.

ابتلای ۸ مورد جدید به کرونا در استان زنجان

از ظهر دیروز تا به امروز هم ۸ مورد جدید به کرونا در استان زنجان افزوده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: براین اساس در مجموع تاکنون تست کرونای ۹۸۰ نفر در استان زنجان براساس یافته‌های آزمایشگاهی مثبت اعلام شده است.

دکتر قزلباش افزود: از مجموع بیماران مبتلا به این ویروس در استان تا به امروز ۷۸۲ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند. متاسفانه ۱۰۳ نفر هم ازآغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون دراستان جان خود را از دست داده اند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان ۶۴ نفر افزایش یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از افزایش ۶۴ نفری شمار مبتلایان به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در این استان خبر داد.

فرزین رضاعی ظهر چهارشنبه گفتگو با خبرنگاران، آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان کردستان را یک‌هزار و ۲۴۱ نفر اعلام کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به روند رو به رشد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان کردستان، افزود: متأسفانه در ۲۴ ساعت اخیر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان ۶۴ نفر افزایش پیدا کرده است. تا ظهر امروز از مجموع سه هزار و ۶۴ نمونه در استان کردستان، یک‌هزار و ۲۴۱ بیمار مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و نتیجه آزمایش یک‌هزار و ۷۲۴ مورد نیز منفی بوده است.

رضاعی با بیان اینکه شهرستان سقز بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان کردستان را به خود اختصاص داده است، افزود: تا ظهر امروز شمار مبتلایان به کرونا در شهرستان سقز به ۳۱۱ نفر رسید.ه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به سیر صعودی مبتلایان به کرونا در شهرستان سنندج اشاره کرد و یادآور شد: تا ظهر امروز شمار مبتلایان به کرونا در مرکز استان به ۳۰۸ نفر رسیده است.

وی با اشاره به وضعیت سایر شهرستان‌های استان کردستان، گفت: تا ظهر امروز در شهرستان بانه ۱۵۲ نفر، قروه ۱۰۵ نفر، دهگلان ۶۶ نفر، مریوان ۷۵ نفر، بیجار ۵۴ نفر، دیواندره ۸۲ نفر، کامیاران ۶۷ نفر و سروآباد ۲۱ نفر بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به شمار مرگ و میر ثبت شده به دلیل ابتلاء به ویروس کرونا در استان کردستان اشاره کرد و افزود: از ابتدای ورود این ویروس به این استان تا ظهر امروز، ۱۱۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

وی با بیان اینکه در این بخش نیز شهرستان سقز با ثبت ۳۳ مورد مرگ قطعی به‌دلیل ابتلاء به ویروس کرونا در رتبه اول استان کردستان قرار گرفته است، گفت: قروه ۱۹ نفر، بانه ۱۶ نفر، سنندج ۲۲ نفر، بیجار ۸، کامیاران ۹ نفر، مریوان شش نفر، شهرستان دیواندره چهار نفر و دهگلان دو نفر مرگ قطعی به‌دلیل ابتلاء به ویروس کرونا در استان کردستان را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته از سوی جامعه بهداشت و درمان این استان برای مداوای افراد مبتلا به ویروس کرونا، متذکر شد: تا ظهر امروز در مجموع ۷۲۰ نفر بیمار مبتلا به کرونا بهبود پیدا کرده و از مراکز بهداشتی و درمانی مرخص شده‌اند.

شناسایی ۱۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از شناسایی ۱۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

دکتر مجید شیرانی ظهر چهارشنبه با اشاره به آمار جدید بیماری کرونا در استان چهارمحال و بختیاری در دهمین روز از اردیبهشت ماه جاری، عنوان کرد: از شروع خطر اپیدمی تاکنون یک هزار و ۱۳۹ بیمار با علائم بالینی مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: تعداد افراد نمونه گرفته شده بستری و سرپایی یک هزار و ۷۷۹ نفر و تعداد بهبودیافتگان ترخیص شده از بیمارستان یا درمان در منزل ۳۲۶ نفر بوده است.

شیرانی تعداد افراد بستری فعلی در مراکز درمانی را ۴۰ نفر برشمرد و بیان کرد: با مثبت اعلام شدن آزمایشات ۱۲ بیمار مشکوک در ۲۴ ساعت گذشته، کل موارد مبتلا از آغاز بیماری که نتایج آزمایش آن‌ها مثبت اعلام شده، ۳۶۹ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تاکید کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری نوپدید کووید ۱۹، گزارش نشده و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در استان چهارمحال و بختیاری همان ۲۵ نفر است.

پذیرش ۶۴ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم طی ۲۴ ساعت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از پذیرش ۶۴ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: ۲۴ نفر از این افراد در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته و تا ساعت ۱۴ امروز دهم اردیبهشت‌ماه، ۶۴ نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی ابتلا به کرونا پذیرش شدند. ۲۴ نفر از این تعداد در بخش‌های بیمارستان‌ها بستری و مابقی پس از معاینه و بررسی در بخش اورژانس مراکز با دستورات دارویی و بهداشتی مرخص شده‌اند. در شبانه روز گذشته، ۲۵ نفر از کل بیماران بستری در بخش‌ها پس از بهبودی توسط پزشکان معالج از بیمارستان ترخیص شدند.

وضعیت کرونا در استان البرز/ افزایش آمار بستری بیماران کرونایی

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به وضعیت کرونا در استان، از افزایش آمار بستری بیماران کرونایی خبر داد.

دکتر حسین کریم در خصوص اینکه مطرح می‌شود کرج جزو شهرهایی است که طی دو هفته اخیر مورد فوتی بر اثر ابتلاء به کرونا نداشته است، گفت: این موضوع صحت ندارد، طی دو هفته گذشته تنها یک روز میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در استان صفر شد، در دیگر روزها حداقل یک تا دو مورد فوتی گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم شیب ابتلاء به کرونا در استان البرز کاهش یابد، گفت: امیدوار هستیم به وضعیت سفید دست پیدا کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: پس از اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و باز شدن ادارات و مغازه‌ها در استان با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا مواجه هستیم. طی چند روز اخیر با افزایش تعداد مراجعات سرپایی و افزایش تعداد بیماران بستری شده مواجه هستیم.

وی با تاکید دوباره بر اینکه آمار بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان طی روزهای اخیر افزایش یافته است، گفت: طی سه روز گذشته تعداد بیماران بستری شده از ۲۷۵ نفر به صورت تدریجی به حدود ۳۱۵ نفر رسیده که نگران کننده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز ضمن ابراز خرسندی از اینکه حال بیماران بستری شده وخیم نیست، گفت: اگر شیب بیماری کرونا در استان بیش از این افزایش یابد در تصمیم گیری های بعدی برخی موارد لحاظ خواهد شد.

دکتر کریم در پاسخ به این سوال که آمار مراجعات در کدام شهرستان بیشتر است، گفت: شهرستان اشتهارد طی دو هفته اخیر بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است همچنین در محلات حصارک و باغستان کرج که با تراکم جمعیت رو به رو هستیم آمار مراجعات بیشتر بوده است.

منابع: خبرگزاری صداوسیما، مهر و فارس

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
0
2
سلام خوزستان هر روز آمار رو اعلام میکنن پیگیر باشید آمار میاد دستون شاید بقیه استان ها هم این طور باشه
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
0
2
از وقتی که آقای جهانپور آمار کرونا را به تفکیک استان ها اعلام نمی کنند در زنجان هر روز آمار را اعلام کرده اند که دستشان درد نکند ولی کاش می گفتند کدام شهرستان ها هم در گیر کرونا هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
0
3
خسته نباشین
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
0
0
سلام تهران مثل اینکه ظاهرا امروز کرونایی نداشته خدا روشکر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین